Jakirović: "Ovo je isti učinak kao prošle godine u ovo vrijeme"

Sergej Jakirović komentarisao pobjedu nad Igmanom, Adnan Elezović se nije pojavio na konferenciji za medije.

Zrinjski je rezultatom 4:0 savladao Igman u 11. kolu Premijer lige, a svoj sud o utakmici dao je Sergej Jakirović.

“Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu, da smo kontrolisali sve od prve do 90. minute. Mogli smo puno ranije otvoriti Igman koji se dobro organizovano branio. Načeli smo ih iz prekida i drugo poluvrijeme otvorili dobro sa dva gola i sve je bilo poslije toga odrađivanje posla do kraja. Iza nas je pet utakmica u 15 dana, četiri pobjede i jedna izgubljena, potpisao bih odmah do kraja sezone takav omjer. Svaka čast momcima na fokusu, na svemu. Događaju se svakakve stvari u fudbalu, ali mi moramo biti prezadovoljni sa ovim učinkom. Mi imamo isti učinak kao prošle sezone u ovo vrijeme, možda čak i bod više. Jeste da smo ove sezone dvije izgubili, ali tada smo tri igrali neriješeno i to je oboje po šest bodova” – rekao je Jakirović, pa nastavio:

“Prvo ćemo se dobro odmoriti, u četvrtak nam je prvi trening. Igraćemo sa Šibenikom u petak prijateljsku i pripremati se za deseti mjesec koji će biti dosta intenzivan. Napravićemo sve da u devet utamica do kraja uzmemo što više bodova. Tičinović već trenira, počeo je ove sedmice. Zubairu će brzo biti rješena dozvola, Gateta trenira jako dobro i Maglica će se brzo vratiti”.

Trener Igmana Adnan Elezović nije se pojavio na pres konferenciji.