rudar

Fudbaleri Rudara su u Prijedoru savladali ekipu Posušja rezultatom 3:0 u okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći su dobro počeli i poveli u Prijedoru. Nikola Mandić je poslao sjajan pas za Demira Jakupovića, a on je “hladan kao špricer” prizemnim udarcem matirao Marka Galića za radost domaće publike.

Rudar, Jakupović načeo, a Pekija završio posao u pobjedi Rudara protiv Posušja

Velika prilika bila je za domaće u 36. minuti. Mandic je u prostor dodao Klarismariu Santosu, a on se našao jedan na jedan, međutim odbranio mu je Galić, u nastavku Jakupović je šutirao direktno u golmana Posušja.

Na odmor se otišlo pri minimalnoj prednosti domaćina.

U drugom poluvremenu ponovo su izabranici Nikice Milenkovića bolje otvorili ovu dionicu susreta.

U 53. minuti Bojan Burazor izveo je korner sa desne strane, a u šesnaestercu najviše je skočio Nemanja Pekija i glavom pogodio nebranjeni dio mreže za 2:0 za Rudar.

Igrao se 68. minut utakmice kada je drugi žuti i crveni karton dobio Nikola Leko i tako ostavio goste na cjedilu. Vrijedi napomenuti da je on ušao u igru na poluvremenu, te je za samo 23 minute uspio da napravi dva faula za žuti karton.

Povratnik poslije povrede Žozef Amoa koji je ušao sa klupe postigao je pogodak u 83. minuti na dobru asistenciju Dragana Bilbije.

Konačan rezultat utakmice bio je 3:0.

Narednu utakmicu Rudar igra protiv Zrinjskog u gostima, dok Posušje dočekuje ekipu Radnika.

Detaljan tok meča sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti OVDJE.