Jang Bojs razbio CSKA Sofiju, LASK sa igračem manje u gostima savladao Antverpen

U okviru 3. kola grupe A i J Lige Evrope večeras je Jang Bojs pobijedio CSKA Sofiju ubjedljivim rezultatom 3:0, ekipa LASK-a je sa igračem manje slavila u Belgiji protiv Antverpena 1:0, dok je Viljareal na svom terenu potopio Makabi sa 4:0.

Jang Bojs je slavio na domaćem terenu protiv CSKA Sofije rezultatom 3:0. Švajcarci su meč riješili u svoju korist već u prvom vremenu golovima Feliksa Mambibija koji se dva puta upisao u strijelce, dok je jedan dodao Miralem Sulejmani. Mladi fudbaler se upisao u strijelce u 2. i 32, dok je Sulejmani pogodio u 18. minutu.

LASK je savladao Antverpen u gostima rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Johanes Egelstan u 54. minutu nakon ubačaja Andreasa Grubera. Austrijski predstavnik susret je završio sa igračem manje, poslije drugog žutog kartona teren je morao napustiti Džejms Holand.

Meč između Viljareala i Makabija kasnio je zbog velikog nevremena koje je zadesilo španski grad.  Domaći su poveli razbili Makabi, a mrežu gostiju načeo je Karlosa Baka još u četvrtom minutu, nakon kornera Danija Pareha. Isti igrač je uduplao prednost u 52. minutu kada ga je uposlio Japanac Takefusa Kubo. Aleks Baena je povisio na 3:0, a ulogu asistenta kod ovog gola imao je strijelac prva dva gola Baka. Fer Ninjo je u 81. minutu na dodavanje Pervisa Estupinjana postavio konačan rezultat 4:0