Janis Adetokunbo izjednačio rekord karijere u trijumfu nad Mamuzama

Uz trijumf Atlanta Hoksa nad Los Anđeles Lejkersima u NBA karavanu odigrano je još četiri utakmice, a kao pobjednici parkete širom Sjedinjenih Američkih Država napustili su Milvoki Baksi, Memfis Grizlisi, Los Anđeles Klipersi i Filadelfija Seventisiksersi.

Poprilično čudan meč odigrali su Baksi i izabranici Grega Popoviča u kojem su viđene dvije totalno drugačije košarkaške predstave u dva poluvremena. U prvom poluvremenu “Mamuze” su stekle vođstvo od 14 poena (42:28), ali ono što je uslijedilo u nastavku potpuno je iznenadilo kako aktere meča, tako i posmatrače putem televizijskih ekrana.

Posljednje minute druge četvrtine i kompletan ostatak susreta apsolutno su pripali ekipi Majka Budenholzera, pa su Baksi upisali šesti uzastopni trijumf. Ono što je zanimljivo jeste činjenica da je Janis Adetokunbo izjednačio rekord karijere u asistencijama na jednom susretu, a “Grčka zvijer” uputio je čak 15 uspješnih dodavanja.

Grk je ujedno bio najefikasniji pojedinac u timu iz Viskonsina, pa je 15 asistencija pridodao 26 poena, kao i osam skokova. Prvi pratilac bio mu je Kris Midlton, strijelac 23 poena, dok je u poraženom sastavu 31 poen postigao Luni Voker, ali to nije pomoglo Sparsima da izbjegnu poraz.