U okviru trećeg kola Lige Evrope, Milan je kao domaćin poražen od Lila rezultatom 3:0.

Milan je nešto više imao loptu u svom posjedu, ali na uvodu nije bilo većih uzbuđenja. U 13. minutu, Zlatan Ibrahimović je šutirao sa desetak metara, ali Majk Mainjan je bio na mjestu i sačuvao svoju mrežu.

Minut kasnije, na drugoj strani, Džonatan Mamba je nakon solo akcije šutirao sa vrha šesnaesterca, ali Đanluiđi Donaruma je uspio ukrotiti njegov pokušaj.

U 19. minutu, Teo Hernandez je bio u dobroj poziciji za šut, ali odbrana gostiju ga je izblokirala.

Samo dva minuta kasnije, uslijedio je hladan tuš za “Rosonere”. Jusuf Jazidži se dobro postavio, svjesno je ušao u kontakt i iskoristio trenutak nepažnje Alesija Romanjolija, koji ga je oborio. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a Jazidži je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

U 25. minutu, Ibrahimović je pokušao iz slobodnog udarca, ali Mainjan je ponovo ukrotio njegov udarac.

Žeki Čelik je u 31. minutu imao priliku da poveća prednost svoje ekipe, ali poslije dobrog šuta, lopta je ipak završila van okvira gola.

Milan je izgledao kao da nema konkretan plan za izjednačenje. Do kraja poluvremena, nije bilo ozbiljnijih prilika, pa se na odmor otišlo sa 1:0.

Drugi period nije donio prevelike promjene u igri Milaneza. Lil je bio konkretniji, a Jazidži je u 55. minutu postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Šutirao je lijevom nogom sa dvadesetak metara, Donaruma nije najbolje reagovao i gosti su poveli sa 2:0

Samo tri minuta kasnije, isti igrač je stigao do het-trika. Nakon asistencije Džonatana Dejvida, dvadesettrogodišnji turski vezni igrač je šutirao iz prve, a Donaruma je ponovo ostao nemoćan.

U 64. minutu, Ante Rebić je bio blizu da postigne prvi pogodak na utakmici za svoju ekipu. Šutirao je iz šesnaesterca, ali Mainjan je dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu. Izabranici Stefana Piolija su bili potpuno neutralisani od strane francuskog predstavnika. U 80. minutu, nakon dobre kontre, Bamba je ostao u dobroj poziciji na ivici šesnaesterca, ali šutirao je preko gola i tako propustio priliku da dodatno potopi domaćine.

Do kraja utakmice, osim prilike Rafaela Leaa u 87. minutu, nije bilo većih uzbuđenja ni promjene na semaforu, pa je konačan rezultat glasio 3:0 za goste.

U narednom kolu, Milan će protiv Lila igrati kao gost.

Milan: Donaruma, Dalo, Romanjoli, Kjer, Hernandez, Kesi, Tonali (od 61. Benaser), Krunić (od 46. Čalhanoglu), Kastiljeho (od 46. Leao), Ibrahimović (od 62. Rebić), Dijaz (od 78. Hauge)

Lil: Mainjan, Čelik, Fonte, Botman, Bradarić, Jazidži (od 80. Jilmaz), Sančes (od 80. Sumare), Kseka (od 65. Andre), Bamba (od 84. Mandava), Ikone (od 65. Lihađi), Dejvid