U okviru 11. kola Premijer lige BiH, Borac je na svom terenu savladao Sarajevo sa 1:0.

Izabranici Nemanje Miljanovića su stigli do 16. boda i sada su peti na tabeli, dok su njihovi večerašnji protivnici ostali na 17 bodova i zauzimaju treću poziciju.

Banjalučani su od početka preuzeli posjed lopte i blagu inicijativu, a prvu odličnu priliku su imali u petom minutu. Aleksandar Subić je tada odlično prošao svog čuvara i proigrao Panajotisa Moraitisa, ali ovaj je sa sredine kaznenog prostora izuzetno loše šutirao i nije bilo opasnosti po Belmina Dizdarevića.

Domaćini su nastavili sa nešto konkretnijom igrom i pasovima su pokušavali osvojiti prostor i prići protivničkom golu, dok su gosti dugim loptama tražili Darka Bodula, no to im nije davalo željene rezultate.

Borac je i u nastavku izgledao snažnije, a Moraitis je u 17. minutu pokušao sa desne strane šesnaesterca, međutim bio je neprecizan.

Oko 20. minuta, Sarajevo je došlo do daha i dešavanja su se prebacila na polovinu domaćina. U 21. minutu, Mirko Oremuš je dobro centrirao sa desnog boka, no Aleksandar Vojnović je glavom otklonio opasnost. Desetak minuta kasnije, Rijad Kobiljar i Selmir Pidro su odlično iskombinovali, no odbrana Borca je u ključnom trenutkom dobro reagovala.

Moraitis je u nastavku prvo šutirao pravo u Dizdarevića, a onda i izuzetno loše reagovao nakon pasa Stojana Vranješa i na veliki odmor se otišlo bez golova.

Borac, Jedna greška i neumoljivi Vranješ presudili Sarajevu, Borac slavio u derbiju

Drugo poluvrijeme je počelo odlično za domaćine.

Već u 47. minutu, Muharem Trako je izgubio loptu, a nakon toga je uslijedio prodor Zakarića po desnoj strani, odakle je pronašao Vranješa, a ovaj je glavom poslao loptu pod prečku i zatresao mrežu Dizdarevića za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Milan Vušurović je pokušao savladati protivničkog golmana udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali to mu nije uspjelo.

U 60. minutu, Selmir Pidro je odlično izveo prekid i poslao oštru loptu ka petercu, međutim niko od njegovih saigrača to nije ispratio i lopta je završila u rukama Bojana Pavlovića.

Tri minuta kasnije, čuvar mreže Banjalučana je demonstrirao fantastične reflekse. Bodul je nakon odlične akcije sjajno proigrao Pidru, koji je dobro šutirao. Njegov udarac je bio izblokiran, no lopta je nastavila svoj put ka golu, a Pavlović je fantastično reagovao i jednom rukom sačuvao svoju mrežu.

Nastavak je protekao bez velikih uzbuđenja, sve do 80. minuta, kada je Matijas Fanimo dobro šutirao, no nije pogodio okvir gola. Gosti više nisu imali snage za povratak i konačan ishod je ostao 1:0.

Borac će u narednom kolu dočekati ekipu Željezničara, dok će Sarajevo gostovati lideru šampionata Tuzla sitiju. Detaljan tok večerašnjeg susreta ste mogli pratiti OVDJE.