U okviru četvrtog kola ABA lige, Budućnost je na svom parketu savladala Igokeu sa 81:68. Pobjednike je sa sa 21 poenom predvodio Di Džej Sili, a sa po 16 su ga pratili Džastin Kobs i Vili Rid.

Igokea je bila sjajna u prvoj četvrtini, ali sve ostale dionice su pripale Podgoričanima, koji su tako stigli do zasluženog trijumfa.

Izabranici Aleksandra Džikića su stigli do treće pobjede iz četiri susreta, dok su Aleksandrovčani sada na polovičnom učinku iz istog broja odigranih utakmica.

Budućnost, Jedna odlična četvrtina nedovoljna Igokei, Budućnost stigla do trijumfa u Morači

Tej Voler i Dešon Stefans su postigli prva četiri poena za Igokeu, a na drugoj strani im je zakucavanjem odgovorio Vili Rid. Stefans je zatim pogodio trojku, a ispratio ga je Džejms Robinson za 9:2 i gosti su djelovali dosta konkretnije.

Uslijedili su trenuci u kojima ni jedni ni drugi nisu mogli poentirati, a Robinson je pri ulasku u drugu polovinu perioda pogodio za 12:5. Bosanskohercegovački predstavnik je nastavio sa boljom igrom i poslije Džikićevog tajm-auta i na prvu pauzu se otišlo sa 24:12 za njih.

Marko Jagodić Kuridža, Di Džej Sili i Zoran Nikolić su na otvaranju drugog kvartala smanjili na 24:18. Aleksa Radanov i Stefan Fundić su nakratko prekinuli njihovu seriju, međutim Budućnost je na dva i po minuta do odlaska na veliki odmor preko Rida preokrenula na 33:32.

Kobs je bio raspoložen u nastavku i domaćini su nakon 20 minuta igre imali +5 (39:34).

Bolji momentum Podgoričana se nastavio i u trećoj dionici. Iskusni Vladimir Micov ju je otvorio pogotkom za 41:34, a domaćini su zatim odbili nalet Igokee i nakon četiri minuta stigli do +9 (49:40).

Aleksandrovčani su se ponovo probali približiti, no ovog puta ih je u tome zaustaivo njihov bivši košarkaš Edin Atić, čijih je pet uzastopnih poena za 56:47 natjeralo Dragana Bajića na tajm-aut.

“Igosi” ni nakon minuta odmora nisu pronašli željeni ritam, a Sili je dodatno povećao prednost ekipe iz glavnog grada Crne Gore, koja je u finalni kvartal ušla sa +12 (59:47). Četvrta Četvrtina je protekla u relativno mirnom održavanju prednosti domaćina, koji je u konačnici slavio sa 81:68.

U narednom kolu, Budućnost će u Ljubljanu na megdan Cedevita Olimpiji, dok će Igokea na svom parketu dočekati Split.

Budućnost – Igokea 81:68 (12:24, 27:10, 20:13, 22:21)

Budućnost: Kobs 16, Atić 7, Micov 4, Sili 21, Nikolić 4, Jagodić Kuridža 8, Drobnjak 3, Vajli 0, Popović 0, Rid 18

Igokea: Starks 12, Robinson 13, Tanasković 3, Radanov 6, Jošilo 3, Talić 3, Ilić 5, Stefans 9, Voler 10, Fundić 2, Đorđević 2

Sudije: Jovčić, Majkić, Juras