Jokić novim dabl-dablom vodio svoj tim do trijumfa: Nurkić i Portland doživjeli prvi poraz

Sinoć je Nikola Jokić sa novim dabl-dabl učinkom predvodio Denver Nagetse do trijumfa protiv Los Anđeles Lejkersa, dok je Jusuf Nurkić imao skroman učinak u prvom porazu sezone za njegov Portland Trejlblejzers.

Meč između Denver Nagetsa i Los Anđeles Lejkersa je bio izjednačen i to sve do treće četvrtine, jer su tada Nagetsi na krilima Nikole Jokića ostvarili krucijalnu prednost od 32:17.

Ta stvorena razlika je bila dovoljna da Nagetsi na kraju i trijumfuju u susretu protiv velikih rivala, i to sa konačnim rezultatom na semaforu od 110:99.

Što se tiče najefikasnijih košarkaša, u redovima Nagetsa je to bio već pomenuti Jokić sa novim dabl-dabl učinkom od 31 koša, 11 asistencija te devet skokova, dok je na drugoj strani najbolji pojedinac bio Entoni Dejvis sa 22 postignuta koša, 14 dodavanja sa svoje saigrače te pet skokova.

Nikola Jokić, Entoni Dejvis

Što se tiče bosanskohercegovačko košarkaša Jusufa Nurkića, on je sa svojim Portland Trejblejzersima pretrpio prvi poraz ove sezone, te je lično imao skroman učinak.

Naime, njegov Portland je na svom parketu dočekao ekipu Majami Hita koja ih je kao gost savladala sa preko 20 koševa razlike, odnosno sa 119:98.

Da se vratimo na početak, to jest na Nurkića i da obiđemo njegovu statistiku koja kaže da je za 26 minute ukupne igre uspio da postigne tek sedam poena, uz devet skokova i jednu asistenciju.