Jokićev Denver pokazao karakter, smanjili vođstvo Jute na 3:2

Jokić

U petoj utakmici prve runde Zapadne konferencije košarkaši Denvera predvođeni tandemom Jokić – Marej uspjeli su da produže ovu seriju savladaviši Jutu rezultatom 117:107.

Fantastično je otvorio utakmicu srpski centar koji je već nakon prve četvrtine pored svog imena imao upisanih 21 poen i to bez promašaja iz igre (8-8).

Na drugoj strani Juta je raznovrsnom igrom stigla do “plus 9” na poluvremenu. U nastavku utakmice Džezeri su poveli i dvocifrenom razlikom, ali raspoloženi Džamal Marej bio je pokretač serije kojom je pred poslednji kvartal zaostatak smanjen na samo četiri poena.

Da je uhvatio dobru šutersku formu govore i prethodni mečevi, ali drugo poluvrijeme ove utakmice bilo je u rukama Mareja. On je postigao 33 poena u drugom dijelu meča od ukupno svojih na kraju 42, šutirajući iz igre 17 od 26. Pri rezultatu 101:101, Marej je postigao devet uzastopnih poena za Denver čime je prelomio meč. Poenterskom učinku pridodao je osam skokova i osam asistencija uključujući dodavanje Nikoli Jokiću na 23 sekunde do kraja, kada je Denverov centar pogodio trojku da “ovjeri” drugu pobjedu u ovoj seriji i time smanji vođstvo Jute na 3:2.

Na kraju meča Nikola Jokić je imao 31 poen, uz šest skokova, a pogodio je čak sedam trojki iz 11 pokušaja. Podršku su imali u mladom Majkl Porter Džunioru koji je ubacio 15, a zapaženu rolu imao je i Džeremi Grent sa 13 poena.

Kada je Juta u pitanju, Donovan Mičel je kao i inače odradio svoj dio posla sa 30 poena i pet asistencija, a pratili su ga Majk Konli i Džordan Klarkson sa po 17 postignutih poena.

Naredni meč ove serije igra se u četvrtak u 22 sata po centralno-evropskom vremenu, a da li će sedma utakmica odlučivati ko prolazi u polufinale Zapadne konferencije ili će franšiza iz Solt Sejk Sitija završiti posao preostaje nam da vidimo!