Fudbaleri Posušja savladali su ekipu Leotara sa 1:0 u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a gol odluke postigao je Josip Barišić u 86. minutu.

Tokom čitave utakmice igrači Posušja su bili ti koji su napadali i stvarali prilike, a igrači Leotara su samo u par navrata zaprijetili domaćinu. Trenutak odluke dogodio se u 86. minutu kada je Josip Barišić dao sjajan gol iz slobodnog udarca sa oko 30 metara.

Nakon što je utakmica počela u mirnijem ritmu Davor Landeka je prvi uputio šut u desetom minutu sa oko 25 metara, no to je otišlo preko gola. Dva minuta kasnije Miloš Aćimović je morao zbog povrede glave izaći iz igre, a ušao je Lazar Zečević. Dosta se u prvom poluvremenu igralo na sredini terena, s tim da su domaći igrači bili ti koji su više pokazivali želje da napadaju.

Tako je u 31. minutu Josip Barišić došao u priliku nakon centaršuta Silvija Ilinkovića, ali je to bilo izblokirano. Četiri minuta kasnije Ilinković je nakon slobodnog udarca šutirao sa oko deset metara, ali je golman Leotara to odbranio, pa je Barišić naletio na loptu i poslao je pored gola.

Posušju, Josip Barišić fenomenalnim golom donio Posušju tri boda protiv Leotara

Pokušavali su povremeno i igrači iz Trebinja da ugroze gol Posušja, ali nisu mogli da stvore konkretnu priliku. Za kraj prvog poluvremena Begić je još jednom pokušao glavom, ipak to je prošlo iznad gola.

I u drugom poluvremenu domaći tim je krenuo u napad, da bi u 49. minutu Miloš Sekulović napravio prekršaj nad Slobodanom Milovanovićem. U prvih mah se učinilo da će igrač Posušja morati napustiti igru, ali je ipak nastavio. U 52. minutu Posušje je imalo tri kornera, a najopasniji su bili nakon drugog gdje je Dario Krišto šutirao, no to je bilo izblokirano.

U narednom periodu nije bilo puno prilika, Posušje je napadalo ili se igralo na sredini terena, a novu šansu imao je Krišto u 71. minutu kada je pogodio golmana Leotara Rista Perišića. Igrači Leotara uspjeli su da smire ritam ionako mirne utakmice i jedino što se povremeno dešavalo su šutevi Posušja koji su išli preko ili pored gola.

Kada su svi mislili da će meč završiti bez golova, Posušje je dobilo slobodan udarac sa oko 30 metara, a Josip Barišić je preuzeo odgovornost i postigao fenomenalan gol za zasluženo vođstvo domaćina od 1:0.

Do kraja meča igrači Posušja su uspjeli sačuvati svoju prednost i ostvarili su veoma bitnu pobjedu u borbi za opstanak, a cijeli tok meča možete vidjeti OVDJE.

U narednom kolu Leotar dočekuje Velež, a Posušje gostuje Zrinjskom.