Josip Pandža pred Spars Realway: "Mi vjerujemo da možemo slaviti nakon 40 minuta"

U okviru 13. kola Lige Bosne i Hercegovine košarkaši Čelika dočekaće sutra na svom terenu Spars Realway.

U prošlom kolu tim iz Zenice poražen je u gostima protiv banjalučkog Borca, i trenutno se nalaze na četvrtom mjestu na tabeli sa skorom 5-6.

Trener Čelika Josip Pandža kaže da njegov tim poslije nespretne pobjede u Banjaluci nema vremena za predah.

Ne treba mnogo govoriti o našem narednom protivniku. Spars Realway su apsolutni favoriti Lige BiH i imaju velike ambicije za ABA ligu. Imaju 15 igrača u sastavu i utakmice u našem prvenstvu dobijaju isključivo na osnovu toga” – izjavio je Pandža, te nastavio:

Mi vjerujemo da možemo slaviti nakon 40 minuta. Moramo biti oprezni. Imamo učinak od 5-6, ali zadnje četiri utakmice smo izgubili u zadnjih desetak sekundi. Vjerujem u svoje momke, nemam im šta prigovoriti. Najmanje primamo koševa od svih ekipa u ligi. U vrhu smo po skokovima u napadu. Nadam se da ćemo sutra biti precizniji, ako borbenost na parketu bude ista, možemo stići do šeste pobjede“.

Utakmica Čelik – Spars Realway na programu je sutra sa početkom u 17:00 časova.