Junajted i Čelsi odigrali fudbalsku uspavanku na Teatru snova

U okviru šestog kola engleske Premijer lige, na “Old trafordu” derbi utakmicu su igrali Mančester junajted i Čelsi. Ono što je trebalo da bude poslastica za sve ljubitelje fudbala, na kraju je ispala nezanimljiva uspavanka. Sudijske greške su kumovale konačnom rezultatu koji je iznosio 0:0.

Čelsi je bolje otvorio meč i pokazivao više želje da dođe do protivničkog gola. Timska igra i brzi dupli pasovi su bili lijepi za oko, ali bez rezultata.

U 19. minutu Cezar Aspilikueta je lijepo centrirao u šesnaesterac. Međutim, niko od njegovih saigrača nije pratio loptu, a protivnička odbrana je bila spremna i odlično otklonila opasnost.

Igrao se 28. minut, a Ris Džejms je primio loptu iz slobodnog udarca i sa poludistance ispalio projektil po sredini gola, ali mu je Dejvid de Hea obranio šut. Igrač “Plavih” je ostao u nevjerici poslije refleksne reakcije domaćeg golmana.

U 31. minutu Bruno Fernandeš je imao obećavajuću šansu, šutao je prema golu Čelsija sa ivice kaznenog prostora. Eduard Mendi je pokazao zašto je broj jedan na golu ekipe Frenka Lamparda, i odbranio je šut portugalskog igrača koji je išao u okvir gola.

Uzvratio je u 34. minutu Čelsi, kada je Kristijan Pulišić snažno šutirao u okvir gola “Crvenih đavola“, ali je požrtvovana odbrana to blokirala.

U 36. minutu Markus Rašford je imao dobru šansu nakon što je šutirao po golu sa 17 metara. Mendi je reagovao vrhunski i odbranio mu šut koji je išao u donji lijevi ugao.

U 41. minutu Rašford je pao u šesnaestercu Čelsija nakon jednog duela, ali je sudija Martin Etkinson samo ignorisao prigovore igrača. Arbitar je ipak otišao do kućice za VAR, provjeriti spornu situaciju. Nakon što je konsultovan VAR, penala nema. To je bilo sve za prvo poluvrijeme, na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0

U 54. minutu odlična šansa za Timu Vernera. Njemački internacionalac je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i šutirao, ali je odbrana klizećim startovima spriječila potencijalni pogodak i blokirala šut.

Edinson Kavani je u 59. minutu bio u dobroj prilici nakon oštrog centaršuta, ali nije uspio pogoditi sa peterca. Lopta je prošla pored lijeve stative, rezultat je ostao nepromijenjen.

U 80. minutu šansa za Pola Pogbu, bio je na 17 metara od protivničkog gola, pokupio je dodavanje i uputio udarac koji nije uspio ugroziti Mendija.

U 91. minutu Rašford je natrčao na odbijanu loptu i pokušao sa vrha šesnaesterca ugroziti golmana gostujuće ekipe iz Londona. Lopta je išla u desnu stranu gola, ali je Mendi zaustavio njegov pokušaj sjajnom paradom. To je ujedno bila i posljednja izgledna prilika u nezanimljivom derbiju kola. Rezultat je ostao 0:0.