Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su večeras na svom “Old Trafordu” ekipu Sautemptona sa nevjerovatnih 9:0 u 22. kolu Premijer lige Engleske.

Na startu meča već u drugom minutu, Sautempton ostaje sa deset igrača na terenu jer je zbog direktnog crvenog kartona isključen Švajcarac Aleksandre Jankevic.

I nakon ovoga krenuo je strmoglav pad gostiju. Mrežu “Svetaca” načeo je Eron Van-Bisaka nakon ubačaja sa lijeve strane Luka Šoa u 18. minutu meča.

Na 2:0 povisio je Markus Rašford poslije ubačaja Mejsona Grinvuda iz kaznenog prostora gostiju. Tada se igrala 25. minuta.

Na semaforu je 3:0 bilo u 34. minutu. Rašford je prošao po desnoj strani, centrirao u sredinu šesanesterca, a nesrećni Jan Bednarek je loptu skrenuo u sopstvenu mrežu.

Do odmora “Crveni đavoli” postigli su još jedan pogodak. Ponovo je Luk Šo ubacio sa svoje lijeve strane u kazneni prostor, a Edinson Kavani je loptu glavom smjestio u mrežu bez velikih problema. Tada je bilo 4:0 i 39. minuta.

Sautempton je došao do utješnog gola u 54. minutu, a strijelac je bio Če Adams. Međutim, arbitar susreta Majk Din je poslije gledanja snimka poništio ovaj pogodak i igra se nastavila, a rezultat ostao 4:0.

U nastavku meča Junajted je bio nemilosrdan. Bruno Fernandes je u 69. minutu pronašao Entonija Marsijala koji se oslobodio čuvara u kaznenom prostoru i zatresao mrežu za 5:0.

U 71. minutu bilo je 6:0, a strijelac Skot Mektominej. Škot je naletio na jednu odbijenu loptu, i opalio iz prve, ona je prošla odbranu gostiju i pronašla mrežu.

Pad Sautemptona se nastavio! U 83. minutu ostaju sa devet igrača, jer je direktno isključenje zaradio Bednarek. Stameni štoper je faulirao Marsijala u svom šesnaesterecu, Din je ponovo morao na konslutacije sa kolegama iz VAR-a. Nakon gledanja snimka čula se pištaljka i iskusni arbitar je pokazao put Poljak u svlačionicu i domaćim na bijelu tačku. Popularni Junajtedov penaldžija Fernandeš nije ni ovog puta iznevjerio i povisio rezultat na 7:0.

U 90. minutu Marsijal je došao do drugog pogotka na meču. Van-Bisaka je ubacio sa desne strane, i u petercu pronašao Francuza, koji volejem matira Aleksa Mekartija.

U trećem minutu sudijske nadoknade tačnu na ovaj meč stavio je Danijel Džejms poslije dodavanja Fernandeša u kaznenom prostoru “Svetaca“.

U sljedećem kolu Mančester junajted će na svom terenu dočekati Everton, dok će Sautempton igrati u gostima protiv Njukasla.