Juniori Širokog pokazali srce i odnijeli bod sa Tušnja, Olimpik srušio Zrinjski

Završene su prve dvije utakmice 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Olimpik je na “Otoci” iznenadio Zrinjski i slavio sa 3:0, dok je nikad mlađi Široki Brijeg remizirao sa Tuzla sitijem na “Tušnju”.

Iako bez većeg dijela tima, Široki Brijeg je prvi zaprijetio na “Tušnju”. Kapiten Mateo Marić je šutirao, a njegov pokušaj je otišao preko gola. U osmoj minuti domaći pokušavaju preko Daglasa Kruza, ali i njegov udarac odlazi iznad prečke. Pokušavali su igrači Tuzla sitija da iz većeg posjeda lopte dođu do izglednije prilike, ali su se gosti dobro postavljali.

U 40. minuti Boban Đerić je izbio sam ispred golmana Širokog Martina Zlomislić koji sjajno reaguje i spašava svoju mrežu. Do kraja je pokušao i Ivan Kostić, ali njegov udarac nije bio opasnost po Zlomislića.

Frane Ikić je prvi pokušaoo u drugom poluvremenu, no njegov udarac nije bio dovoljno ni snažan ni precizan da ugrozi gol gostiju. Nije Tuzla pronalazila put do gola Zlomislića, organizovana odbrana juniora Širokog Brijega otvarala im je i prostor za kontre u kojim im je nedostajalo iskustva za nešto više.

“Blicskrig” dešavanja u trideset sekundi od 76. i 77. minute. Veliko slavlje bilo je na klupi gostiju kada je Mato Stanić izveo skraćeni korner, a Mirsad Ramić nespretno ubacio loptu u svoju mrežu. Još je trajalo slavlje gostiju, a na drugoj strani već je bilo 1:1. Vojo Ubiparip donio je Tuzli izjednačenje.

Ponovo je Upiparip šutirao u 80. minuti sa ivice šesnaesterca, no ovaj put nije imao sreće i pogodio je stativu. Isti igrač je šutirao i u 85. minuti, ali daleko od gola. Do kraja su domaći pokušavali doći do sva tri boda, međutim Široki se dobro odbranio i rezultat je ostao 1:1.

Tuzla u sljedećem kolu gostuje Krupi, dok je Široki domaćin Olimpiku.

Olimpik je na iznenađenje svih slavio protiv Zrinjskog na “Otoci”. U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako su gosti bili nešto konkretniji protivnik. Nekoliko dešavanja početkom drugog poluvremena u potpunosti su promijenila tok dešavanja. Najprije u 53. minuti kada je golman “Plemića” Ivan Brkić srušio Kruza u šesnaestercu i skrivio jedanaesterac, te tom prilikom zaradio žuti karton. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Nemanja Lekanić i domaći su poveli od 55. minute.

U 60. minuti repriza događaja od prije nekoliko minuta. Novi penal pravi Brkić, ponovo nad Kruzom i zarađuje drugi žuti, odnosno crveni karton. Još jednom je loptu na bijelu tačku namjestio Lekanić, i još jednom pogodio za novo slavlje domaćih. Domaći su pobjedu potvrdili u 93. minuti kada je Aladin Sišić postavio konačnih 3:0.

Zrinjski u sljedećem kolu očekuje derbi protiv Željezničara na “Grbavici”.