Juniorski Zmajevi došli na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u francuskom Daksu selekciju Švedske sa 3:2 u susretu drugog kola grupe 2 elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo do 19 godina.

U neizvjesnom meču punom preokreta bh. tim je prvi stigao do prednosti u 23. minutu, a strijelac je bio Matej Šakota nakon kornera koji izveo Anes Krdžalić.

Deset minuta kasnije Šveđani izjednačuju rezultat preko Jasina Ajarija, ali samo minut poslije toga Aleksandar Kahvić nakon dodavanja Šakote vraća prednost izabranicima Ivice Barbarića za 2:1.

Uzbuđenjima nije bilo kraja, pa je u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Oscar Vilhelmson izjednačo rezultat na 2:2.

I drugo poluvrijeme donijelo je dobru igru mlađanih ”Zmajeva”, a u 60. minutu Admir Bristrić pogađa za konačnih 3:2.

U drugom susretu grupe Češka je sa 1:0 pobijedila Francusku. Na tabeli prvo mjesto zauzima Bosna i Hercegovina sa maksimalnim učinkom i šest bodova. Češka i Francuska imaju po tri boda, dok je Švedska bez bodova.

U posljednjem kolu 29. marta u 15 časova Bosna i Hercegovina će se sastati sa Francuskom, a Švedska sa Češkom. Samo prvoplasirana ekipa će ostvariti plasman na EURO 2022.