, Juta i Klipersi poveli u seriji, Boston pred drugom rundom plej-ofa (VIDEO)

Los Anđeles Klipersi su bez većih problema savladali Dalas Maverikse sa 130:122, što im je donijelo vođstvo od 2:1 u seriji.

Susret je prelomljen u korist izabranika Doka Riversa krajem prvog poluvremena kada su Klipersi napravili seriju 18:8 i tako stigli do prve dvocifrene prednosti. Osim u par momenata, u nastavku je razlika konstantno varirala između 10 i 20 poena prednost u korist franšize iz Los Anđelesa, pa je jedino pitanje bilo koji će konačan rezultata da bude.

Kavaj Lenard je odigrao maestralnu partiju i sa 36 poena (uz 9 skokova i 8 asistencija) je predvodio svoj tim do druge pobjede u seriji. U redovima Maveriksa, Kristaps Porzingis je bio najefikasniji pojedinac. Letonac je meč završio sa 34 poena.

Treba pomenuti da se u posljednjoj četvrtini povrijedio Luka Dončić, međutim iščašen zglob mu ne bi trebao predstavljati problem oko nastupa u narednoj utakmici u seriji koja je na rasporedu za dva dana.

Juta Džez je još jednom deklasirala Denver Nagetse, ovaj put je bilo 124:87 za Donovana Mičela i drugove.

Iako su pojedini očekivali reakciju Nagetsa nakon ubjedljivog poraza u utakmici broj dva, ona se nije desila. Ne samo da franšiza iz Denvera nije odreagovala na pravi način, nego im je Džez nanio još teži poraz u trećoj utakmici.

Neizvjesnost je postojala svega nekih 10 minuta koliko je bilo potrebno Džezerima da stignu do prve dvocifrene prednosti (22:12), a već početkom drugog perioda, na semaforu je pisalo 36:16. Razlika u korist ekipe Kvina Snajdera je rasla i do maksimalnih +39 (105:66), a na kraju je bilo 124:87.

Majk Konli je dominirao u povratničkoj utakmici poslije rođenja djeteta. Plejmejker Džeza je ubacio 27 poena, a pri tome je šutirao trojke 7/8. Iako vrijednih spomena kod Nagetsa nije bilo, Nikola Jokić je bio najefikasniji sa 15 poena.

Najinteresantniji meč večeri pripao je Boston Seltiksima koji su savladali Filadelfija Seventisikserse rezultatom 102:94 i tako stigli do visokih 3:0 u seriji.

Siksersi su na čitavom meču u samo pet navrata vodili (28:26, 33:30, 56:55, 90:89, 94:92), ali rezultatska neizvjesnost je postojala tokom čitavog toka utakmice. Iako su konstantno imali prednost, Seltiksi niti jednom nisu stigli do dvocifrene prednosti, što dovoljno govori o tome kakav otpor su Siksersi pružili.

Prelomni momenat meča desio se u samom finišu kada su Siksersi poveli 94:92 na manje od dvije minute prije kraja utakmice. Činilo se da će drama biti prisutna do posljednjeg zvuka sirene, međutim Seltiksi nisu tako mislili. Prvo je Džejlen Braun poentirao uz faul za 95:94, a onda je i Kemba Voker pogodio za 98:94. Do kraja, Siksersi nisu postigli niti jedan poen, pa je konačan rezultat bio 102:94.

Pomenuti Voker je sa 24 poena bio najbolji u redovima Seltiksa, dok Siksersima nije pomoglo ni 30 poena Džoela Embida.