Juventus se prekasno probudio, Porto sjajnom igrom stigao do pobjede na Dragau (VIDEO)

U prvom meču osmine finala Lige šampiona, Porto je na svom terenu pobijedio Juventus sa 2:1.

Već u drugom minutu utakmice, “Stara dama” je doživjela hladan tuš. Zadnja linija odbrane je kombinovala kratkim pasovima i tako se pokušavala osloboditi protivničkog presinga, a Rodrigo Bentankur je neshvatljivo pogriješio i predao loptu u noge Mehdiju Taremiju, koji je to lako iskoristio i pogodio za 1:0.

Osjetilo se da su igrači Juventusa šokirani, u narednim minutama nisu uspijevali povezati konce igre i ponovo su se mučili sa prelaskom na protivničku polovinu. Domaćini su nastavili po starom receptu koji im je i donio radost, te su visokim presingom pokušavali osujetiti Torineze u kreiranju smislenih napada, što im je u velikoj mjeri polazilo za rukom.

Gosti su imali posjed, no ne i kreaciju koja bi im omogućila da stvore kvalitetnu priliku. Preskakanje igre im nije pomoglo, a pred njihovim kaznenim prostorom je viđeno još nekoliko situacija koje su podsjećale na prvi pogodak, ali je u tim momentima ekipa koju sa klupe predvodi Andrea Pirlo imala više sreće.

Da stvar po “Bjankonere” bude još gora, Đorđo Kijelini je u 35. minutu zbog povrede bio primoran da napusti teren, a zamijenio ga je mladi Merih Demiral.

U 41. minutu, gosti su imali svoju do tada najveću priliku, no atraktivan pokušaj Adrijena Rabioa nakon kornera nije završio iza leđa Augustina Marčesina.

Ovo je bilo sve od prvog poluvremena i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

“Zmajevi” su drugih 45 minuta započeli na najbolji mogući način. Krenuli su sa centra, povezali nekoliko dodavanja i uputili centaršut prema naprijed, lopta je potom došla do Vilsona Manafe, koji je sjajno uposlio Musu Maregu, a korpulentnom napadaču nije bilo teško da natjera Vojćeha Šćesnog da po drugi put kapitulira.

“Plavo-bijeli”
su mogli potpuno nokautirati “Juve” u 52. minutu, no Šćesni je uspio ukrotiti udarac Serhia Oliveira nakon odlične polukontre.

Gosti su potom u nekoliko navrata pokazali znakove života, par puta su uspjeli probiti po bokovima, no iz toga se nije izrodila nijedna konkretna prilika. U 66. minutu, Bentankur je imao dobar dalekometni pokušaj, ali nije bio dovoljno precizan i nije pogodio ni okvir gola.

Samo 120 sekundi kasnije, domaćini su još jednom mogli stići do trećeg pogotka. Hesus Korona je unutar šesnaesterca sam sebi namjestio loptu na izuzetno atraktivne “makazice”, a poljski čuvar mreže ju je uz velike napore izboksovao u korner.

Iako je posjed i dalje bio ubjedljvo na strani Juventusa, Porto je kontrolisao stvari na terenu i izgledalo je da će doći do lagane pobjede koja bi im obezbijedila nešto mirniji san pred revanš. Ipak, aktuelni šampion Italije se nije predao i na 2:1 je smanjio u 82. minutu.

Rabio je sjajno pobjegao odbrani sa lijeve strane, odakle je pronašao Federika Kjezu, koji je fantastičnim udarcem iz prve iz kaznenog prostora uspio vratiti nadu svojoj ekipi.

Torinezi su u nastavku pokazali veću želju za pogotkom, a do poravnanja su mogli već u 84. minutu, ali Alvaro Morata je iz veoma dobre pozicije bio zaustavljen od strane Marčesina. Gosti su nastavili sa pritiskom, međutim to im nije donijelo ono što su željeli i na kraju su se morali zadovoljiti porazom od 2:1.

Utisak je da domaćini ne mogu biti previše srećni, s obzirom da su primili gol kod kuće u meču u kome su većim dijelom imali sve pod apsolutnom kontrolom.