Juventus se vraća u igru! Stara dama nanijela prvi poraz Milanu u sezoni

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras u gostima Milan rezultatom 3:1 u okviru 16. kola Serije A.

Obje ekipe su prije ovog susreta bile oslabljene zbog odsustva pojedinih igrača. Zbog povreda kod Milana nisu mogli igrati Zlatan Ibrahimović, Ismael Benaser, Mateo Gabija Aleksis Salemakers. Kod Juventusa je već neko vrijeme povređen napadač Alvaro Morata.

Zbog pozitivnog testa na virusa korona kod “Stare dameAleks Sandro Huan Kvardado nisu bili u sastavu, kao na drugoj strani Ante Rebić Rade KrunićSandro Tonali zbog crvenog kartona protiv Beneventa, nije bio u protokolu za ovaj meč.

Prvu ozbiljnu šansu je imao Samu Kastiljeho za Milan, malo je promiješao odbranu, šutirao je u donji desni ugao iz kaznenog prostora, ali je dobro golman Juventusa intervenisao. Tada se igrao sedmi minut.

Najbolju šansu gosti su imali u 16. minutu. Federiko Kjeza je ušao u šesnaesterac, probao da ugrozi gol Đanluiđija Donarume, mladi čuvar mreže, je dobro odbranio.

Poslije samo 120 sekundi, pogodak za Juventus. Kjeza je odigrao dupli pas sa Paulom Dibalom, Argentinac je na sjajan način petom asistirao Italijanu, koji je pogodio mrežu domaćih za 1:0.

Do 27. minute po tri ozbiljne šanse na meču. Prvo se Rafael Leao u 22. minutu odlično oslobodio čuvara i sa ivice šesnaesterca šutirao, lopta je otišla lijevo od gola.

Poslije dvije minute Kjeza se ponovo oprobao, šutirao sa 17 metara, Donaruma je bio na mjestu i upisao još jednu dobru odbranu.

Još jedna šansa za Leaa, Portugalac je dobro ispratio dobro dodavanje, Vojćeh Šćešni je bio na mjestu i odbranio.

U 41. minutu na semaforu je 1:1. Sjajno je Leao povukao loptu sve do protivničkog šesnaesterca, ubacio sa lijeve strane po zemlji na 16 metara, na loptu je naletio Davide Kalabrija, koji je iz prve pogodio mrežu svog bivšeg tima.

Na startu drugog poluvremena šansa za Dijega Daloa. Defanzivac je sa linije šesnaesterca šutirao u donji lijevi ugao, ponovo je dobro odbranio Šćešni.

U 56. minutu Eron Remzi je zaprijetio iz kaznenog prostora, ali je njegov šut tada prošao lijevo od gola Milana.

U 62. minutu gosti vode 2:1 i ponovo Kjeza. Ponovo je kod gola učestvovao Dibala, 27-godišnji ofanzivac je dodao Kjezi desno od gola, Italijan preciznim šutem sa ivice šesnaesterca je pogodio mrežu nemoćnog Donarume.

U 76. minuti 3:1 za “Staru damu“, i tako je Juventus stavio tačku na svoju novu pobjedu. Rezervista Dejan Kuluševski je prošao u kaznenom prostoru, ubacio loptu sa desne strane, a u petercu se svojih čuvara oslobodio Veston Mekeni, kojem nije bilo teško da savlada Donarumu.

Do kraja se može izdvojiti situacija kada je Brahim Dijaz pao u kaznenom prostoru Juventusa, sudija Masimilijano Irati je odmahnuo rukom.

Ovo je prvi poraz ove sezone Milana u Seriji A, dok je ekipi Andree Pirla ovo osmi trijumf u sezoni.

U narednom kolu Juventus će na svom terenu dočekati Sasuolo, dok će “Rosoneri” igrati u ovom gradu protiv Torino.