Juventus u posljednjim trenucima preokretom stigao do trijumfa u gradskom derbiju (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa nakon preokreta savladali su u gradskom derbiju ekipu Torina sa 2:1 u okviru desetog kola italijanske Serije A.

Ekipa Torina povela je u devetom minutu nakon što je Nikolas N’Kulu primio loptu šesnaestercu nakon kornera i odmah uputio šut ka protivničkom golu, što Vojčeh Ščešni nije mogao zaustaviti.  Ubrzo je Simone Zaza stvorio sebi priliku i izašao jedan na jedan sa golmanom, ali je poljski golman sada dobro reagovao.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta zanimljivije, tim Andree Pirla je krenuo svim silama u napad i postigli su gol u 57. minutu, ali je pogodak Huana Kvardada poništen zbog ofsajda njegovih saigrača koji su bili ispred golmana Torina. Ubrzo nakon toga Federiko Kijeza je prošao po desno strani i šutirao je ka golu Torina, no Salvatore Sirigu je to zaustavio.

Konačno su u 77. minutu probili odbranu gradskog rivala, nakon centaršuta Kvardada, Veston Mekini je bio najviši u skoku i donio je izjednačenje svom timu. Paolo Dibala je u 88. minutu bio sam ispred gola, no njegov udarac stigao je da izblokira Lijanko Vojinović. Nakon kornera lopta se ponovo odbila do Kvardara, koji je uputio novi centaršut i pogodio Leonarda Bonućija koji donosi potpuni preokret na samom kraju utakmice za konačnih 2:1.

U narednom kolu Juventus gostuje Đenovi, a Torino dočekuje Udineze.