Kadija: "Ne bih rekao da je ovo težak poraz"

Spars je u drugoj utakmici doigravanja za ABA ligu danas na svom terenu poražen od Splita sa 84:64.

Miodrag Kadija, trener Sarajlija, na pres konferenciji poslije utakmice je izjavio sljedeće:

“Čestitam Splitu na pobjedi, ne bih rekao da je ovo težak poraz jer je razlika objektivno tolika ili veća, njima je u Splitu bio težak poraz. Prva utakmica je bila iznenađenje, a da smo ih sada izbacili, to bi bila senzacija. I prije utakmice sam rekao da je Split favorit i ovdje jer su puno bolja ekipa od nas, mi imamo skraćen roster, igramo bez dva igrača i veliko je breme na ovim momcima da izdrže 40 minuta. Mi smo prvo poluvrijeme odigrali kako-tako, na četiri razlike, kasnije smo došli i na šest razlike, međutim upravo zbog pada koncentracije i umora, nismo došli u situaciju da zaprijetimo Splitu i napravimo neko iznenađenje. Mogu da čestitam svojim momcima na svemu što su pružili, mnogo jače ekipe gube od ravnopravnih protivnika, a ne od ovako kvalitetne ekipe Splita. Sigurno je da smo zakazali u šutu za tri poena i slobodnim bacanjima, a i u defanzivnom skoku, ali sve je to posljedica umora i pada koncentracije. Idemo u Split da odigramo hrabro i probamo da napravimo još jedno iznenađenje. Ako ne budemo mogli to da uradimo, pružićemo ruku u ovom trenutku boljoj ekipi Splita”.

Treći, odlučujući meč je na programu za pet dana u Splitu.