U prvoj utakmici doigravanja za plasman u ABA ligu, Spars je kao gost savladao Split sa 76:70 (26:22, 23:24, 13:16, 14:8).

Kenan Kamenjaš je otvorio meč sa dva poena za Spars, a trojkom mu je na drugoj strani odgovorio Roko Leni Ukić. Marin Marić je doveo Split do 5:2, ali Kamenjaš je u nastavku bio dominantan, pridružili su mu se Nedim Buza, Amar Gegić i Adi Zahiragić, pa su Sarajlije na prvu pauzu otišli sa +4 (26:22).

Sani Čampara je na početku druge dionice pogotkom za tri smanjio na 26:25, a Nejc Klavžar i Kamenjaš su doveli izabranike Miodraga Kadije do +7 (32:25). Domaćini ipak nisu dozvolili protivnicima da se odlijepe na neku značajniju razliku, bili su aktivni na ofanzivnom skoku, a nakon 20 minuta igre, na semaforu je pisalo 49:46 za Spars.

Treći kvartal je bio znatno neefikasniji sa obje strane. Započeo je polovičnim učinkom Gegića sa linije slobodnih bacanja, a onda je Toni Perković bio precizan van linije 6,75m i tako približio Splićane na poen zaostatka (50:49). Almir Hasandić i Luka Babić su potom izmijenjali realizaciju, Kamenjaš je zakucao, a za Sarajlije poene dodao i kapiten Zahiragić, no Babić i Marić su imali odgovor u suparničkom taboru, pa se u finalnih deset minuta ušlo pri neriješenom rezultatu, 62:62.

Kako je vrijeme odmicalo, postajalo je sve izglednije da će uspješnijeg odlučiti neizvjesna završnica. I jedni i drugi su bili veoma nervozni, teško su dolazili do poena, a nakon trojke Klavžara na nešto manje od tri minuta do kraja, Spars je otišao na +4 (71:67). Perković mu je uzvratio za 71:70, ali je mladi Slovenac uspješnom realizacijom sa penala donio svom timu +3 (73:70). Split nije iskoristio svoj napad, a to je kaznio Gediminas Orelik, koji je pogodio trojku za 76:70 i to je i ostao konačan rezultat.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kamenjaš sa 19 poena, dok se na drugoj strani istakao Marko Luković sa identičnim učinkom.

Podsjećamo, prva ekipa koja ostvari dva trijumfa će obezbijediti plasman u ABA ligu naredne sezone, a sljedeći meč je na programu za tri dana u Sarajevu.