Kameron Nori ispisao istoriju na Indijan Velsu i izjednačio se sa Novakom Đokovićem

Britanski teniser Kameron Nori osvojio je Masters u Indijan Velsu nakon što je u finalu savladao Gruzijca Nikoloza Basilašvilija sa 2:1 (3:6, 6:4, 6:1).

Kameron Nori je osvajanjem titule na turniru u Indijan Velsu ispisao istoriju pošto je postao prvi Britanac koji je osvojio ovaj prestižni turnir.

Britanac se ulaskom u finale izjednačio sa najboljim teniserom svijeta Novakom Đokovićem po broju finala u ovoj godini pošto mu je ovo bilo već šesto od početka sezone.

Nori je do trijumfa došao nakon što je izgubio prvi set u kom je Basilašvili bio bolji nakon što je nadoknadio brejk zaostatka i dobio prvi dio igre sa 6:3.

U nastavku je Britanac proradio, sve mu je polazilo za rukom i sjajnom igrom je stigao do trofeja. Drugi set za njega ipak nije počeo najbolje pošto je u trećem gemu pretrpio brejk, ali od toga trenutka stvari su se potpuno promijenile te je Nori “plesao” po terenu i ostavio svog protivnika bez ikakvih šansi.

Kameron Nori je na putu do trofeja u Indijan Velsu stigao nakon pobjeda protiv Tenisa Sandgrena, Roberta Bautiste Aguta, Tomija Pola, Dijega Švarcmana, Grigora Dimitrova te u finalu Nikoloza Basilašvilija.