Katai neutralisao Nathov projektil za remi u 165. Večitom derbiju

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde remizirali su 1:1 u okviru 165. Večitog derbija.

Na samom početku utakmice tim Dejana Stankovića je krenuo ofanzivnije, a veliku šansu nakon greške igrača Partizana imao je Lois Dioni, no pogodio je Aleksandra Popovića. Prvih deset minuta Crvena zvezda je više napadala, a onda se Partizan polako oslobađao pritiska, ali nisu mogli da stvore konkretnu priliku.

Najveću priliku do tada imao je Aleksanar Katai kada je dočekao loptu od Milana Rodića i glavom je pogodio prečku, nakon čega je opet domaćin uzeo incijativu i stigao do vođstva.

Bibras Natho je uzeo loptu na nekih 25 metara s desne strane i prišao je do vrha šesnaesterca, te je predivnim pogotkom donio vođstvo Partizanu od 1:0.

Samo tri minuta kasnije imao je Izraelac još jednu šansu, ali je Seku Sanogo uspio da stigne na taj šut i izblokira ga, a i isti igrač je na drugoj strani na isteku prvog poluvremenu nakon ubačaja Gejlora Kange poslao loptu pored gola.

partizan zvezda derbi 156352

Na početku drugog poluvremena Rikardo je postigao gol u 49. minutu, ipak to je poništeno zbog prekršaja nad Milanom Rodićem. U samo dva minuta u 60. i 61. minutu Rikardo je imao dvije dobre prilike, a posebno drugu gdje je bio sebičan kada nije dodao loptu do Slobodana Uroševića koji je bio sam na pet metara.

Oba trenera su na igru poslali mlade igrače Marka Lazetića i Petra Stanića s jedne i Nikolu Terzića s druge strane. Katai je imao veliku šansu u 80. minutu nakon centaršuta Filipa Falka, kada je lopta otišla pored stative, baš kao i napad kasnije kada je Terzić prošao po desnoj strani i sa deset metara je malo nedostajalo da postigne gol za 2:0.

Kazna je uslijedila u 83. minutu kada je Rodić centrirao, a Katai je bio najviši u skoku i izjednačio je na 1:1.

Do kraja meča nije bilo velikih prilika, ekipe su bile veoma oprezne i duel je završen rezultatom 1:1, a kako je utakmica tekla iz minuta u minut možete vidjeti ovdje.

U narednom kolu Partizan gostuje Mladosti, a Crvena zvezda dočekuje Voždovac.