U okviru 21. kola Evrolige, Milano je kod kuće ubjedljivo savladao Bajern sa 75:51, a Asvel je takođe na svom terenu pobijedio Valensiju rezultatom 90:77.

Izabranici Etorea Mesine su pitanje pobjednika praktično riješili već u prvom poluvremenu.

Bavarci su bili neprepoznatljivo bezidejni u napadu, a tome najbolje svjedoči činjenica da su u prve dvije četvrtine postigli po deset poena. Na polovini prvog perioda, Kevin Panter je pogodio za 13:2, a prednost Milana je poslije deset minuta iznosila +10 (20:10).

Slična situacija je viđena i u nastavku, gosti nisu imali nikakve šanse u ofanzivi, dok je italijanski predstavnik mnogo lakše dolazio do protivničkog obruča, te se na veliki odmor otišlo sa 42:20.

Prednost tima iz “Grada mode” je dodatno porasla u trećoj dionici, a četvrta je bila puka formalnost i konačan ishod je glasio 75:51.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Serhio Rodrigez sa 14, dok se na drugoj strani istakao Džejlen Rejnolds sa 12 poena.

Bajern, Katastrofa Bajerna u Milanu, Asvel bez problema protiv Valensije

Dvoboj Asvela i Valensije je bio nešto ujednačeniji u odnosu na onaj Milana i Bajerna.

Prva četvrtina je završena rezultatom 17:17, a u drugoj se tim iz predgrađa Liona bolje snašao i na veliki odmor se otišlo sa 40:34 za njih.

Valensija je poenima Nikole Kalinića poslije četiri minuta igre u trećoj dionici preokrenula na 45:42, ali domaćini su se trgli i veoma brzo vratili prednost na svoju stranu, te u odlučujući period ušli sa 61:54.

Francuski predstavnik je bio izuzetno napadački raspoložen u finalnom kvartalu, koga je u svoju korist riješio sa 29:23 i konačan ishod je glasio 90:77.

U redovima večeras uspješnije ekipe, najbolji košgeterski učinak je imao Vilijam Hauard sa 17 poena, a kod “Slijepih miševa” je prednjačio Kalinić sa 18.