Katastrofalan poraz Borca od Čapljine

U sedmom kolu šampionata Bosne i Hercegovine košarkaši banjalučkog Borca poraženi su na gostovanju u Čapljini rezultatom 95:68 (25:8, 25:25, 24:17, 21:18).

Već poslije tri minute meča u sportskoj dvorani “Čapljina” domaći košarkaši napravili su seriju 10:0, a čak osam poena ubacio je vidno raspoloženi bek Josip Naletilić. Kada je u pitanju banjalučki sastav “led je probio” mladi Nemanja Nikolić, ali to nije promijenilo odnos snaga na terenu.

Šuterska rapsodija izabranika Borisa Džidića nastavila se i u ostatku prvog perioda, a šest pogođenih trojki dovoljno govori o tome. Trener Borca Marko Šćekić pokušao je sa dva tajmauta “probuditi” svoju ekipu, ali semafor je poslije deset minuta igre pokazivao pomalo nevjerovatnih 25:8 u korist Čapljine.

Mnogo bolje na parketu izgledali su košarkaši Borca u drugoj četvrtini, pa su preko Nemanje Reljića i Nikole Tanaskovića uspjeli da priđu na pristojnih “minus 7” (33:26). Ipak, brzom mini serijom Čapljine (6:0) ponovo su počele da se dešavaju stvari iz prvog perioda, pa je mnoštvo grešaka dovelo do otvorenih šuteva domaćih što su oni itekako znali iskoristiti.

Tačku na prvo poluvrijeme u posljednjoj sekundi druge četvrtine za 50:33 stavio je čovjek koji je vrhunski i započeo utakmicu, a on se krije u liku i djelu Naletilića koji je već na poluvremenu pored svog imena imao upisanih 14 poena.

Gojko Sudžum i Aleksa Jugović nastavili su u drugom poluvremenu tamo gdje je Naletilić stao, a kako je vrijeme odmicalo prednost tima iz Čapljine konstantno je rasla. Sredinom trećeg perioda domaći su imali nevjerovatnih “plus 25”, a govor tijela košarkaša banjalučkog tima nije ukazivao na bilo kakvu mogućnost preokreta.

Borčevi Amerikanci Tavarijus Šajn i Džonatan Dejvis poene su postizali samo sa linije slobodnih bacanja, dok je tim Borca na ekipnom nivou imao poprilično loš procenat šuta iz igre. Pred posljednjih deset minuta utakmice izgledalo je kao da je zadnja četvrtina samo formalnost (74:50).

Jure Brajković nastavio je tamo gdje su njegovi saigrači stali, pa je novom trojkom dodatno uvećao prednost Čapljine. I dalje su ogromne probleme sa realizacijom imali Borčevi igrači, a utisak koji se stekao za vrijeme gledanja meča slao je poruku da su slobodna bacanja jedini način za postizanje poena banjalučkom sastavu.

Nikolić je uspio biti precizan iz igre, ali osim lične satisfakcije to u konačnici nije mnogo mijenjalo stvari, jer je utakmica odavno imala karakter “jednosmjerne ulice”. Sam kraj utakmice bio je slika i prilika kompletnih 40 minuta, jer je Aleksa Ekmečić pogodio trojku na samo nekoliko sekundi do posljednjeg oglašavanja sirene čime je postavio konačan rezultat 95:68, a Čapljina upisala četvrti trijumf u dosadašnjem dijelu prvenstva BiH.

Kada su u pitanju najbolji individualni statistički podaci, u redovima pobjedničkog tima čak petorica igrača imali su dvocifren učinak. Listu strijelaca predvodili su Sudžum sa 19 postignutih poena uz osam skokova i Jugović koji je ubacio poen manje, ali je upisao osam asistencija.

Poraženi sastav predvodio je Dejvis koji je bio zaslužan za 17 poena, a jedini pravu podršku imao je u vidu Nikolića čijih 14 poena nije mnogo uticalo na ishod meča.

U narednom kolu Borac će još jednom biti gost, a ovaj put odmjeriće snage protiv sarajevske Bosne, dok će košarkaši Čapljine u drugoj uzastopnoj domaćoj utakmici pokušati savladati tim Širokog Brijega.