Danas su uzvratnu utakmicu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine na “Koševu” odigrali Sarajevo i Tuzla siti. Domaći sastav je nakon preokreta ostvarilo pobjedu od 3:1 i tako s ukupnih 4:1 prošlo u finale takmičenja.

Veliki ulog ove utakmice naveo je igrače oba tima da početnih 20 minuta utakmice provedu u ispitivanju snaga, nakon čega je Aleksandar Pejović izvođenjem slobodnog udarca s ruba šesnaesterca kreirao prvu opasnost pred golom Azira Muminovića, a to je s peterca otklonio Ajdin Nukić. Sedam minuta poslije Sarajevo trese mrežu Tuzlaka. Krste Velkoski je dao loptu u prostor za Jasmina Mešanovića koji u jedan na jedan situaciji s golmanom gostiju postiže pogodak koji se poništava zbog ofsajda.

Minutu poslije Pejović se našao u dobroj poziciji na sedam metara udaljenosti od gola, ali je njegov snažan udarac zaustavio dobro postavljeni Muminović. Sedam minuta prije kraja prvog poluvremena Petar Mišić je prenio loptu sa svoje na protivničku polovinu, a potom je dodao Luki Lučiću koji je bio neodlučan, te je njegovo ubacivanje koje je ličilo i na direktan udarac završilo samo u gol-autu.

Deseti minut nastavka donio je prednost Tuzlacima. Nermin Crnkić je uradio najveći dio posla nakon kojeg je odigrao povratnu loptu za Gorana Brkića koji bez puno problema trese mrežu Vladana Kovačevića.

Deset minuta nakon primljenog gola Pejović je imao dobru situaciju koju mu je kreiraoMešanović nakon niza driblinga, ali je i ovaj put uspješniji bio Muminović. Minutu poslije Crnkić je iskoristio neopreznost Hrvoja Miličevića oduzevši mu loptu na rubu šesnaesterca, da bi potom šutirao visoko iznad gola. Igrao se 70. minut kada su gosti imali dobru situaciju za povećanje prednosti, ali se u četiri na tri kontri Brkić odlučio za udarac koji završava van okvira gola.

Kazna je stigla šest minuta poslije. Krste Velkoski je u tranziciji Sarajeva odigrao odličan pas prema Mešanoviću koji je pobjegao svojim čuvarima, pa onda iskoristio loše istrčavanje Muminovića kojeg je zaobišao i bez puno problema poslao loptu u praznu mrežu.

Samo dvije minuta poslije “Divovi” su riješili pitanje finaliste. Zinedin Mustendanagić je probio štopersku liniju dodavanjem prema Anelu Hebiboviću, Muminović je ponovo ostao u prostoru iz kojeg ništa nije mogao braniti, a to je iskoristio krilni napadač Sarajeva i donio prednost svom timu.

Tuzla siti je potom bacila sve karte u napad, ali eventualna nadanja prestala su šest minuta prije kraja utakmice kada je konačnih 3:1 postavio Velkoski. Sarajevo je ponovo uradilo dobru tranziciju, Hebibović je izbačen na desnu stranu odakle je asistirao Makedoncu koji je odlično pratio akciju svojih saigrača.

Sarajevo se pobjedom na današnjoj utakmici plasiralo u finale Kupa Bosne i Hercegovine u kojem će se 27. maja sastati s banjalučkim Borcem u trening kampu NFSBiH u Zenici.