Fudbaleri Urugvaja savladali su selekciju Bolivije sa 2:0 u četvrtom kolu grupe A na Kopa Amerika, dok je Paragvaj istim rezultatom pobijedio Čile.

Nakon poraza od Argentine i remija sa Čileom Urugvajci su konačno ostvarili i prvu pobjedu na Kopa Amerika. Veoma su raspoloženi bili Edinson Kavani i Luis Suarez, a do vođstva su stigli zahvaljujući autogolu Žaira Kvinterosa u 40. minutu. Golman Bolivije imao je nekoliko sjajnih intervencija, prije svega nakon šuteva Kavanija, ali nije mogao odbraniiti onaj kada je igrač Mančester junajteda izašao sam ispred njega i na asistenciju Fakunda Toresa postavio konačnih 2:0.

Paragvaj je ostvario drugu pobjedu na prvenstvu i to apsolutno zasluženo nad Čileom. Poveli su golom Brajana Samudija glavom nakon kornera u 33. minutu. Trijumf su osigurali nakon je Gari Medel napravio prekršaj nad Karlosom Gonzalesom, a siguran izvođač penala bio je Miguel Almiron u 58. minutu.