Kazahstan šokirao Zmajeve u nadoknadi, Bosna i Hercegovina ispustila dva boda (VIDEO)

Bosna i Hercegovina je u Zenici remizirala protiv Kazahstana u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo rezultatom 2:2.

Zmajevi” su u prvom poluvremenu bili neuporedivo bolja ekipa na terenu, ali se prvih 45 minuta može opisati kao revija promašaja i neiskorištenih prilika.

Prvu sjajnu priliku domaći su imali u petoj minuti. Odličnu tranziciju istrčao je Miroslav Stevanović i asistirao prema Edinu Džeki, koji je iz izgledne pozicije prebacio gol. Igrao se 17. minut kada je napadač Intera imao još veći promašaj. Tada je Miralem Pjanić poslao sjajnu loptu u peterac, a Džeko sa pet metara promašio prazan gol.

U 22. minuti Sead Kolašinac je ušao u šesnaesterac Kazahstana i pokušao sam završiti akciju, ali je bio neprecizan. Nastavili su “Zmajevi” sa velikom dominacijom koja je donijela veliku šansu u 36. minuti. Džeko je glavom uposlio Ermedina Demirovića, ovaj prošao i izašao sam ispred Šatskija, ali je lopta otišla malo pored gola.

Kazahstan je u prvom poluvremenu imao samo jedan dalekometni udarac koji nije ni namučio Ibrahima Šehića, dok je Bosna i Hercegovina u finišu prvog dijela mogla do prednosti, no tada su gosti uspjeli u nekoliko navrata blokirati Džeka i Demirovića.

16310421235534

Slabo je Bosna i Hercegovina ušla u drugo poluvrijeme i nakon šest minuta šok na “Bilinom polju“. Izveli su gosti prvi korner, lopta je prošla kroz peterac, stigla do Islambek Kuata i od njegovo tijelo se odbila iza leđa Šehića.

via GIPHY

Trebalo je vremena Bosni i Hercegovini da se oporavi od primljenog pogotka. Nakon te 51. minuti “Zmajevi” su napadali, ali nisu mogli da stvore konretnu priliku.

Bilo je tako sve do 71. minute kada je Luka Menalo fauliran iskosa na 20 metara od gola gostiju. Centrirao je Pjanić, a Džeko pao u kaznenom prostoru i zaradio jednaesterac. Nakon provjere VAR-a, ta odluka je potvrđena. Loptu je na bijelu tačku namjestio Pjanić i sigurno pogodio za izjednačenje.

via GIPHY

Nastavili su domaći sa napadima i nakon toga, a jasno je da je Menalo unio novu živost u reprezentaciju. Upravo je on u 85. minuti izborio korner, koji je izveo Pjanić, a Menalo ostao sam u kaznenom prostoru Kazahstana i glavom donio potpuni preokret.

via GIPHY

Nije to bio kraj uzbuđenjima na “Bilinom polju“. U trećoj minuti nadoknade Džeko je napravio prekršaj na svojih 20 metara. Loptu je u svoje ruke uzeo Baktijor Zajnudinov i u ugao Šehića šokirao domaće i postavio konačnih 2:2.

Dešavanja iz minuta u minut možete pročitati ovdje.

Naredna utakmica u kvalifikacijama biće protiv Kazahstana u gostima.