Kingsi savladali Lejkerse, Bogdanović izdominirao u posljednjoj utakmici sezone

Kingsi bolji od Lejkersa u kalifornijskom derbiju.

bogdanovic kings reuters

U posljednjoj utakmici sezone, Sakramento Kingsi su savladali Los Anđeles Lejkerse rezultatom 136:122.

Lejkersi su bolje započeli susret i uglavnom kontrolisali rezultat do par minuta prije kraja prvog poluvremena kada je bilo 50:48. Do isteka vremena u drugoj četvrtini, Kingsi su napravili seriju 18:6 i na veliki odmor otišli sa prednošću od 10 poena (66:56).

U nastavku je trener Lejkersa Frenk Vogel odmarao nosioce igre, a Kingsi su to iskoristili da stignu i do maksimalnih +28 (101:73) u trećoj četvrtini. Do kraja duela, pitanje pobjednika se nije postavljalo, a konačan rezultat je bio 136:122.

Najefikasniji u timu Kingsa je bio Badi Hild sa 28 poena, dok je Bogdan Bogdanović upisao 27 poena, 9 asistencija i 6 skokova.

Kingsi su sezonu završili sa omjerom 31-41 dok će Lejkersi plej-of započeti sa prve pozicije Zapadne konferencije.