(Xinhua)/Starsport

Liverpul i Mančester junajted odigrali su bez golova u derbiju na “Enfildu, a nakon meča trener “Redsa” Jirgen Klop rekao je za “Sky Sport” da nema objašnjenje za promašene prilike.

Da smo pobijedili 1:0 bilo bi potpuno zasluženo. Ne možete na drugu stranu ni zanemariti prilike Mančestera za 90 minuta. Stvarno ne možete. Oni su u dobrom momentu” – rekao je Jirgen Klop nakon meča i dodao:

Stoji sve što sam rekao i prije utakmice. Oni lete, a mi se mučimo. Moji momci su odigrali dobru utakmicu večeras. Prvih pola sata presing je bio odličan, dodavanja takođe, ali nismo postigli gol. To je na kraju najvažnije. Drugo poluvrijeme je bilo otvorenije. Imali su dvije velike šanse, ali je Alison oba puta odbranio” – kazao je Nijemac.

Liverpul je nakon ovog kola pao na treću poziciju, iza Lestera jedan bod, i dva iza prvoplasiranog Junajteda.

Ne postoji lako objašnjenje za naše propuštene prilike. Moramo nastaviti raditi i zanemariti priču. Svi žele golove, ali ne može na silu. To je fudbal. Ovakvi momenti se dešavaju. Nekad dođe da ne možeš objasniti ni kako postižeš golove iz svih uglova. Protiv Kristal Palasa sve je ulazilo. Pomalo je iritiantno između tih trenutaka. Ja volim fudbal. Vidimo sam dosta dobrih performansa. Nije rezultat koji smo htjeli, ali tako je kako je” – dodao je Klop.

Liverpul u sljedećem kolu dočekuje Barnli.