Klopova bukvica urodila plodom: Liverpul preokrenuo Viljareal i plasirao se u finale Lige šampiona

Fudbaleri Liverpula su u finalu Lige šampiona.

Podsjećamo prva utakmica na “Enfildu” završena je u korist Liverpula 2:0.

Sve je počelo golom u trećoj minuti kada je Bulaje Dia šokirao izabranike Jirgena Klopa, a u 41. minuti glavom je Fransis Kokelan savladao Alisona i doveo Viljareal u sjajnu poziciju.

A onda u drugom poluvremenu potop. Klop je zasigurno očitao bukvicu svojim fudbalerima koji su ušli furiozno u drugo poluvrijeme i uspjeli da naprave preokret.

Salah je u 62. minuti proigrao Fabinja koji je smanjio na 2:1. Nakon samo pet minuta Luis Dijaz glavom dovodi “Redse” do poravnanja, a do konačnog nokauta u 74. minuti Liverpul je došao preko Sadija Manea koji je savršeno izbjegao ofsajd zamku i nakon soloprodora postavio konačnih 3:2.

Do kraja meča Viljareal je ostao sa igračem manje nakon što je Etijen Kapu dobio drugi žuti i crveni karton u 86. minuti.

Liverpul će u finalul Lige šampiona igrati sa boljim iz dvomeča Mančester siti i Real Madrid. U prvom meču rezultat je 4:3 za Gvardiolline izabranike, a uzvrat je na programu sutra od 21h na “Santijago Bernabeu” i sigurno nas očekuje prava fudbalska poslastica.