Kobs i Ivanović u neizvjesnoj završnici vodili Budućnost do novog trijumfa u ABA ligi

U okviru četvrtog kola ABA lige, Budućnost je na svom terenu savladala FMP rezultatom 77:76 (12:16, 30:16, 23:26, 12:18).

Prva četvrtina je protekla u izuzetno brzom ritmu, ali bez mnogo poena. U Budućnosti, jedini raspoloženi igrač je bio Džastin Kobs, koji je postigao šest poena. Košgeterski učinak je bio bolje raspoređen u redovima tima iz Železnika, koji je ovaj period dobio sa 16:12. Zanimljiva činjenica je da su domaćini imali tri, a gosti samo dva timska faula na kraju prve dionice.

Podgoričani su otvorili drugi period sa 6:0, te tako preokrenuli rezultat u svoju korist. Izabranici Vladimira Jovanovića nisu imali rješenje za igru Dragana Apića, koji je svojim poenima nastavljao povećavati prednost Budućnosti. Nikola Ivanović je pogodio trojku na četiri i po minuta do kraja četvrtine, što je za domaćine bio prvi pogodak van linije 6,75m poslije osam neuspješnih pokušaja. Na drugoj strani, Filip Čović je forsirao igru u tranziciji i tako u jednom kraćem periodu držao svoju ekipu u životu, ali nakon njegovih poena za 30:27, Petar Popović i Melvin Edžim su uvezali dvije trojke i donijeli svojoj ekipi prednost od devet razlike. Na veliki odmor se otišlo rezultatom 42:32.

FMP je u treći kvartal ušao nešto angažovanije, što se ubrzo odrazilo i na rezultat. Poslije pet minuta igre, gosti su akcijom Nemanje Nenadića i Stefana Đorđevića smanjili prednost na 50:45. Budućnost je ipak ponovo otišla na devet razlike, tako što je Kobs pogodio trojku i dodatno slobodno bacanje. Na pola minuta do kraja, Čović je sjajno pronašao Okbena Ulubaja koji je ostao sam na ziceru i pogodio za 61:56, ali Kobs je u nastavku ponovo bio učinkovit, pa je poslije trideset minuta igre rezultat bio 65:58.

Finalni period je donio veliku borbu. Oba tima su ulazila u serije bezidejnih napada, a FMP se postepeno vraćao u utakmicu. Budućnost je odbijala većinu naleta gostiju, ali Ulubaj je trojkom na nešto manje od tri minuta do kraja utakmice smanjio na 73:72. Nakon dobre odbrane “Pantera”, na drugoj strani je Nenadić poslije ofanzivnog skoka poentirao i preokrenuo na 74:73, što je garantovalo pakleni završetak utakmice. Ivanović i Kobs su poenima doveli svoj u tim vođstvo od 77:74, a zatim je Ivanović napravio glupost u odbrani. Dosuđen mu je nesportski faul, ali poslije dva pogođena slobodna bacanja Čovića, plejmejker Podgoričana je ispravio svoju grešku tako što je odigrao odličnu odbranu i izbio loptu Nenadiću. Na četiri sekunde do kraja, posjed su imali izabranici Petra Mijovića, koji nisu dozvolili FMP-u da ponovo zaprijeti i utakmica je završena rezultatom 77:76.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kobs sa 24, a pratio ga je Ivanović sa 19 poena. U redovima gostujuće ekipe, Nenadić je postigao 20 poena.

Budućnost u narednom kolu gostuje Cedevita Olimpiji, a FMP će na svom terenu dočekati Borac iz Čačka.