Nikola Komazec

Tuzlanska Sloboda vodi sa 1:0 protiv Sarajeva na “Bilinom polju” i to golom Nikole Komazeca koji je nekadašnji igrač domaćeg tima.

Domaćin Sarajevo je odmah udarnički otvorilo utakmicu, te je stvorilo šansu već u prvom minutu susreta kada je Ivan Ikić imao dobru priliku za gol.

Odmah poslije njega, to jest u trećem minutu kada je Asmir Suljić, nakon traljavog udarca Nardina Mulahesejnovića, zahvatio loptu, ali je samo pogodio golmana Slobode Semira Bukvića.

Ovi promašaji Sarajeva su došli na naplatu u 16. minutu kada je Nikola Komazec, inače nekadašnji igrač ovog kluba, lijevom nogom zahvatio loptom i probio mrežu nemoćnog Belmina Dizdarevića.

Do kraja poluvremena prilika vrijedna pomena je ona iz 30. minuta, kada je nakon rikošeta udaraca nekolicine fudbalera Sarajeva lopta opet došla do Ikića, ali je on pogodio tek prečku i na odmor se otišlo sa prednošću Slobode od 1:0.