Kopa Amerika: Prvo posrtanje Brazila i minimalna pobjeda Perua nad Venecuelom

U noći sa nedjelje na ponedjeljak posljednje utakmice grupe B Kopa Amerike odigrali su Brazil i Ekvador, kao i Venecuela i Peru.

Brazil je u četvrtoj, ujedno i posljednjoj, utakmici grupe B, pred početak eliminacione faze Kopa Amerike uspio po prvi put na turniru 90 minuta završiti neuspješnije od svog protivnika. Na asistenciju Evertona Eder Militao pogodio je i doveo Brazilce u prednost osam minuta prije odmora, a konačnih 1:1 u osmoj minuti nastavka utakmice postavio je Anhel Menja na asistenciju Enera Valensije.

U drugoj utakmici sastali su se Venecuela i Peru, a jedini pogodak postigao je Peruanac Andre Kariljo u trećoj minuti drugog poluvremena i time svoju ekipu plasirao na drugo mjesto grupe.

Po završetku grupne faze, plasman u četvrtfinale Kopa Amerike iz Grupe B ostvarili su Brazil, Peru, Kolumbija i Ekvador.