REUTERS/Andy Rain

Od 21h u Rimu utakmicu četvrtfinala Evropskog prvenstva odigraće Ukrajina i Engleska.

Ukrajinski selektor Andrij Ševčenko odabrao je sljedećih 11 igrača: Georgi Buščan – Ilija Zabarnji, Sergej Krivcov, Mikola Matvienko – Oleksandr Karavajev, Sergej Sidorčuk, Oleksandr Zinčenko, Vitali Mikolenko – Mikola Šaparenko, Roman Jaremčuk, Andrej Jarmolenko.

Geret Sautgejt put do polufinala tražiće u ovom sastavu: Džordan Pikford – Luk Šo, Hari Megvajer, Džon Stons, Kajl Voker – Kalvin Filips, Deklan Rajs – Rahim Sterling, Mejson Maunt, Džejdon Sančo – Hari Kejn.

Utakmicu će suditi njemački sudija Feliks Brih.

Uživo:

90′ KRAJ.

74′ Snažno je iz velike udaljenosti šutirao Makarenko, ali je Pikford to boksovao izvan šesnaesterca.

73′ Dominik Kalvert-Luin zamijenio Kejna.

63′ GOOOOOOOL. Mejson Maunt ubacio je loptu iz kornera, a najviši u skoku bio je Henderson koji je glavom loptu proslijedio u mrežu.

62′ Kejn je uhvatio volej na liniji šesnaesterca, a Buščan je sjajnom intervenijom spriječio gol.

57′ Džordan Henderson je zamijenio Rajsa.

50′ GOOOOOOOL. Sterling je povukao loptu po lijevoj strani i dodao je do Šoua koji je iz prvog dodira ubacio loptu pred gol gdje se najbolje snašao Kejn koji je glavom savladao Buščana.

47′ GOOOOOOOL. Šo je ubacio loptu iz slobodnog udarca na peterac, a Hari Megvajer se izborio za odličnu poziciju iz koje je loptu glavom zakucao u mrežu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+4′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Igraće se tri minute sudijske nadoknade.

43′ Mikola Šaparenko dobio je priliku da šutira s 20-ak metara odakle je uputio volej udarac pored desne stative.

40′ Šo je sjajno prošao po lijevoj strani i vratio povratni pas za Džejdona Sanča koji je u prijemu lopte predriblao protivnika, te potom šutirao ravno u Buščana koji je upisao novu odbranu.

35′ Viktor Cigankov je zamijenio povrijeđenog Sergeja Krivcova

33′ Deklan Rajs uputio je prvi udarac ka okviru gola na Evropskom prvenstvu. Bilo je to poprilično snažno sa linije šesnaesterca, ali je Buščan uspio da odbije tu loptu izvan svog šesnaesterca.

29′ Luk Šo ubacio je loptu iz slobodnog udarca, a nju je Kejn udarcem glavom proslijedio iznad prečke.

17′ Ukrajinci dolaze do prve prilike preko Romana Jaremčuka, ali mu je Džordan Pikford odbranio udarac iz dobre pozicije.

4′ GOOOOOOOL. Rahim Sterling napravio je mali solo-prodor te potom dodao loptu u šesnaesterac kroz štopersku liniju, a tamo se odlično snašao Hari Kejn koji je gurnuo loptu pored Georgija Buščana i postigao svoj drugi gol na prvenstvu.

1′ Počela je utakmica.