Kraj za Krajinovića na US Openu

Filip Krajinovic 1

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u trećem kolu US Opena od Belgijanca Davida Gofana sa 3:0 (6:1, 7:6, 6:4).

Filip je veoma loše ušao u meč, loše je servirao i jedini gem je osvojio brejkom. Već na startu drugog seta su razmjenili po brejk, a kada je Gofan poveo sa 5:4 i servirao za 2:0 mnogi su pomislili da će to biti kraj seta. Ipak Belgijanac ne koristi set loptu, Krajinović vraća brejk i ostaje u meču. Odluka o drugom setu pala je u taj brejku i tu je David poveo sa 4:0, ali srpski teniser se nije predavao i stigao je do 5:5, no Gofan osvaja naredna dva poena i vodi sa 2:0 u setovima. Ponovo je deseti teniser svijeta napravio brejk, ali je Somborac uzvratio istom mjerom, no kratko je to bilo pošto je izgubio servis gem kod rezultata 5:4 i tako je završio svoje učešće na turniru.

Protivnik Gofanu u narednoj fazi biće bolji iz duela Denis ŠapovalovTejlor Fric.