Treće kolo Australijan opena donijelo je duel Filipa Krajinovića i Danila Medvedeva u kojem je ruski teniser poslije tri sata borbe ostvario plasman u narednu fazu rezultatom 3:2 po setovima (6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0).

Kada je u pitanju početni set stvari su bile riješene već u prvom gemu kada je na servis Srbina Medvedev stigao do dvije brejke lopte, iskoristivši drugu za oduzimanje servisa Krajinoviću. To je odredilo tok prvog seta, jer je u uvodnom dijelu igre Rus izgubio samo tri poena na svoj servis, pa je nakon pola sata igre semafor pokazivao 1:0 u korist Medvedeva.

Mnogo bolji otpor srpski teniser je pokazao u drugom setu, ali nakon što nije iskoristio svoju priliku u trećem gemu pri rezultatu 2:1, Medvedev je to znao kazniti nekoliko minuta poslije, kada je bez izgubljenog poena napravio brejk. Priliku za povratak Krajinović je imao pri rezultatu 5:3 kada nije iskoristio dvije brejk lopte, a zatim je bilo već velikih 2:0 u setovima.

Kako je vrijeme odmicalo teniser iz Sombora igrao je sve bolje, što je konačno urodilo plodom u trećem setu pri rezultatu 2:1 kada je napravio brejk i oduzeo servis Medvedevu. Uslijedilo je nekoliko gemova gdje su “prštale” prilike za oduzimanje servisa, ali na kraju je Krajinović uspio oduzeti prvi set na turniru ruskom teniseru za 2:1.

Do izjednačenja je došlo u četvrtom setu kada je pomalo iznenađeni Medvedev pri rezultatu 5:2 za Srbina zatražio medicinski tajmaut, ali to nije donijelo nikakvu promjenu rezultata. Iskusno je Krajinović iskoristio prvu priliku da uzme neophodni gem i izjednači na 2:2 po setovima.

Na njegovu žalost u petom setu Medvedev mu nije ostavio ni promil šanse, a evidentno izmoreni Krajinović nije imao snage za veliki preokret i dodatni otpor, pa je Rus znao to itekako iskoristiti, te završio meč “krompirom” 6:0.

Naredni rival Medvedevu biće Amerikanac Mekenzi Mekdonald koji je trenutno pozicioniran kao 196. teniser svijeta.