Nakon što su u prvom četvrtfinalnom okršaju “Pivari” demonstrirali silu protiv oslabljenog Real Madrida, identična utakmica viđena je i večeras o čemu svjedoči ubjedljiv trijumf Efesa rezultatom 91:68 (22:13, 22:19, 21:13, 26:23), čime su poveli 2:0 u seriji, pa su izabranici Ergina Atamana samo jednu pobjedu udaljeni od plasmana na fajnal for u Kelnu.

Osim odlaska Gabrijela Deka put NBA karavana pred sami početak plej-ofa Evrolige ogromna otežavajuća okolnost za Pabla Lasa bila je neigranje Valtera Tavaresa koji predstavlja ogromno bogatstvo na oba kraja parketa za španski sastav.

Na samom početku meča fantastično je bio raspoložen Trej Tompkins koji je održavao tim iz Španije u rezultatskom egalu ubacivši sedam uzastopnih poena, ali to nije dugo potrajalo. Najbolji bekovski par Evrolige u vidu Šejn Larkina i Vasilija Micića opravdao je epitet, pa su poenima pogurali Efes na vođstvu, gdje im se pridružio i Adrijen Moerman, pa je nakon uvodnih deset minuta turski sastav poveo 22:13.

Druga četvrtina prikazala je košarkašku predstavu u kojoj su košarkaši Efesa bez mnogo problema odigravali dvocifrenu prednost, a u ovom dijelu igre iskočio je hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon. Pokušavali su Rudi Fernandez i Usman Garuba vratiti u život “Kraljevski klub”, ali rezultat je poslije prvog poluvremena bio 44:32 u korist domaćih.

Poslije velikog odmora u brzinu više ubacili su Micić i Rodrig Buboa što je rezultiralo terenskom dominacijom na oba kraja parketa popularnih “Pivara” gdje Pablo Laso prosto nije mogao adekvatno odgovoriti s obzirom na skraćenu rotaciju. To je dovelo do gašenja bilo kakve nade da ćemo vidjeti neizvjesnost u “Sinan Erdem Domu” gdje je semafor pred posljednji kvartal pokazivao 65:45.

Inače, španski veteran Felipe Rejes ostvario je u ovom porazu mali jubilej nakon što je postao najstariji igrač u istoriji Evrolige koji je postigao poene iz igre.

Zadnja etapa ove utakmice pretvorila se u meč revijalnog karaktera gdje je bilo poprilično jasno da će Efes doći do trijumfa i vođstva od 2:0 u četvrtfinalnoj seriji. Fantastično šutersko veče Micića šlag je na tortu za turski sastav pogotovo zbog lakše povrede koju je doživio u prvom meču.

Ubjedljivoj pobjedi izabranika Ergina Atamana svjedoči i rezultat 91:68 poslije posljednjeg zvuka sirene koja označava istek regularnih 40 minuta utakmice.

Najzaslužniji za trijumf turskog predstavnika bili su Šejn Larkin i Vasilije Micić ubacivši zbirno čak 44 poena. Amerikanac je poenterskom učinku od 21 pridodao i pet asistencija, dok je srpski plejmejker brojao do 23. Inače, Srbin je bio nepogrešiv u dalekometnim šutevima za tri poena (5/5).

U poraženom timu krunu poljuljanog “Kraljevskog kluba” održavao je Trej Tompkins kao jedini raspoloženi pojedinac sa 17 poena.

Poslije dva odigrana susreta na turskom tlu uz stopostotan učinak Efesa četvrtfinalna serija se seli na Pirinejsko polustrvo gdje će madridski Real pokušati napraviti probleme “Pivarima” u pokušaju da se domognu fajnal fora u Kelnu.