U sklopu 11. kola Premijer lige Engleske sastali su se Vest Bromvič Albion i Kristal Palas. Uspio je tim Roja Hodžsona u drugom poluvremenu slomiti otpor domaćih i slaviti rezultatom 5:1.

Na samom početku meča, gosti su zaprijetili. Precizan pas je primio Vilfried Zaha i odmah šutirao po golu Sema Džonstona. Međutim, nije bio dovoljno precizan i lopta je prošla nekolko centimetara pored desne stative. Nesretan autogol je u osmom minutu zabio Darnel Furlong iz Vest Broma. Pokušao je izbiti loptu nakon centaršuta, a poslao ju je uz desnu stativu svoje mreže.

Imao je pomenuti Furlong šansu za iskupljenje kada je skočio visoko na dugi pas na nekih otprilike 11 metara od gola, ali je glavom uspio pogoditi samo prečku. Na satu je bilo pola sata igre, a Konor Galager je čekao loptu na ivici kaznenog prostora i odmah po primanju, poslao ju je precizno u donji desni ugao iza leđa Guite. Rezultat je bio 1:1.

Ubacili su “Orlovi” u brzinu više, te je u 55. minutu Džejms Mekartur poslao loptu koju je pokupio Zaha i sa ivice šestnaesterca uputio odličan udarac. Njegov pokušaj je ušao pored golmanove dalje stative. Rezultat je bio 2:1 za Kristal Palas. Gosti su uspjeli materijalizovati igrača više jer je Vest Brom od 34. minuta igrao sa 10 igrača, zbog crvenog kartona koji je dobio Mateus Pereira.

Nije prošlo ni punih pet minuta od drugog gola gostiju, a već su postigli i treći. Patrik van Anholt je poslao odličan centaršut u šestnaesterac. Kristijan Benteke je ispratio loptu i izbliza uputio udarac glavom koji ulazi pored Džonstona. Rezultat je u tim trenucima bio 3:1 za goste iz Londona.

Ovaj put deset minuta razlike između pogodaka, ali je meta ostala ista. U 69. minutu Zaha je naletio na loptu koju je Ebereči Eze unio unutar kaznenog prostora “Vrećica“, te je savladao golmana niskim udarcem po sredini gola. Ovaj put je rezultat otišao na 4:1 za Palas.

Bili su igrači londonskog tima raspoloženi danas, a krunu na sjajnu igru stavio je Benteke u 83. minuta kada je preciznim i snažnim udarcem po zemlji donio Palasu rezultat 5:1.

Do kraja su Hodžsonovi izabranici rutinski meč odveli u sigurnu završnicu. Nisu “Vrećice” uspjele ništa da urade u drugom poluvremenu, osim da priznaju bolan poraz, rezultatom 5:1.

Kristal Palas u idućem kolu na svom terenu dočekuje razigranu ekipu Totenhema, dok će Vest Bromvič svoju sreću potražiti na gostovanju kod Njukasla.