Krpić golom u posljednjim sekundama donio pobjedu Tuzla sitiju u Prijedoru

Fudbaleri Tuzla sitija savladali su na gostovanju ekipu Rudara iz Prijedora sa 1:0 u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a gol odluke postigao je Sulejman Krpić u posljednjim sekundama utakmice.

Glavno obilježje ovog susreta u Prijedoru bili su kiša i loš teren, koji nisu dozvolili da se igra razvije kako treba i djelovalo je da će biti bez golova sve do 93. minuta kada je Krpić uspio da postigne gol za pobjedu od 1:0.

Utakmica u Prijedoru igrala se po veoma lošem vremenu, kiša je otežavala uslove za igru i sve je to uzrokovalo da prvo poluvrijeme ne bude puno zanimljivo. Ekipa Rudara je imala početnu incijativu, ali nisu mogli ozbiljnije ugroziti gol gostiju, dok je Sulejman Krpić zatresao mrežu u 13. minutu, no to je poništeno zbog prekršaja u napadu.

Tražili su domaći igrači penal nakon što je u šesnaestercu oboren Ilija Danilović, ali je Mateo Musa samo pokazao da se igra nastavi. Tri minuta kasnije Belmin Mešinović je dobio loptu na deset metara od protivničkog gola, no loši uslovi i protvnički igrači su uticali na to da ni ne uputi šut.

Najveća priliku u prvom poluvremenu imao je Žozef Amoa u 32. minutu kada je dobio loptu na pet metara, ali je pored svog čuvara uspio samo da šutira pored stative. Do kraja poluvremena nije bilo prilika, a kada god su igrači pokušali da krenu brže u napad obično je jedan od njih završio na klizavom terenu.

prijedor tuzla

U drugo poluvrijeme gosti su ušli s novim dresovima i dosta ofanzivnije, a Krpić je u 47. minutu imao veliku priliku kada se našao na pet metara i šutirao je, no golman Nemanja Šćekić je uspio to da odbrani. Brzo je na startu drugog poluvremena Marko Tešić iz igre izveo Amou i Santosa, jer se nisu snašli na ovom terenu.

Mirzad Mehanović je mogao postići pogodak u 57. minutu poslije centaršuta Husa Karjaševića, no Šćekić je opet bio na pravom mjestu. Par minuta kasnije poslije kornera Krpić je bio najviši u skoku nakon kornera, ipak to je otišlo preko gola. Pokušavali su i jedni i drugi da dođu do neke prilike, ali teren je bio veoma loš, tako da su se dosta mučili u tim pokušajima.

Pred sami kraj meča Karjašević je uputio veoma dobar šut sa oko 20 metara, ali je Šćekić to fenomenalno odbranio u 87. minutu. Na samom kraju utakmice Adnan Džafić je ubacio u šesnaesterac, tamo se našao Krpić i glavom je uspio postići gol za pobjedu od 1:0.

Jesenji dio sezone Rudar Prijedor gostuje u Posušju, a Tuzla siti dočekuje Radnik iz Bijeljine, a tok meča možete vidjeti OVDJE.