REUTERS/Russell Cheyne

Milan je na “Seltik parku” pobijedio Seltik u prvom kolu grupne faze Lige Evrope rezultatom 3:1.

Prvi udarac i prvi gol na meču viđen je u 14. minuti utakmice i djelo je bosanskohercegovačkog reprezentativca Radeta Krunića. Probio je Samu Kastiljeho po lijevoj strani, “zalomio” loptu u sredinu i centaršutom pronašao vezistu Milana koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćih i preciznim udarcem glavom matirao Vaslilijosa Barkasa.

Nakon vodećeg gola “Rosonera” tempo igre je splasnuo, a prilika nije bilo. Seltik je najviše pokušavao centaršutevima koji nisu pronalazili put Leiha Grifitsa, dok je Milan stpljivo čekao svoju priliku. Imao ju je Teo Hernandez kada je u 37. minuti iz slobodnog udarca pogodio živi zid.

U 42. minuti gosti su pokazali zašto su favoriti i zašto su vodeći u Seriji A. Sve je počelo od Zlatana Ibrahimovića koji je proigrao Hernandeza, bek Milana je potom pronašao Brahima Diaza, a pozajmljeni igrač Real Madrida preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu “zeleno-bijelih”.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su domaći. Dijego Laksalt je iz dobre pozicije bio neprecizan i upropastio potencijalno opasnu situaciju za Seltik. Nastavili su domaći sa većim posjedom lopte, ali bez ozbiljnijih prilika. Rajan Kristi je sljedeći probao udarac, međutim on je otišao daleko preko gola.

U 70. minuti Muhamed Eljunusi je iz obećavajuće pozicije šutirao daleko preko gola Đanluiđi Donarume. Iskupio se Eljunusu u 77. minuti kada je smanjio rezultat na 2:1. Dobro je ispratio centaršut Kristija nakon kornera i preciznim udarcem glavom matirao nemoćnog Donarumu.

Do kraja je Seltik imao inicijativu i posjed lopte, ali nisu domaći uspjevali da ugroze gol “Rosonera”, koji su pogotkom Jensa Pitera Haugea u nadoknadi vremena postavili konačnih 3:1.

Milan: Donaruma, Dalot, Romanjoli, Kjer, Hernandez, Kesi (od 66. Benaser), Tonali, Krunić, Kastiljeho (od 79. Saelmekers), Ibrahimović (od 66. Leao), Diaz (od 79. Hauge).

Seltik: Barkas, Ajer, Dafi, Velš (od 46. Eljunusi), Frimpong, Nitkam, Braun (od 64. Rogič), Mekgregor, Laksalt (od 77. Klimala), Ajeti (od 77. Tejlor), Grifits (od 46. Kristi).

U narednom kolu Seltik gostuje Lilu u Francuskoj, dok Milan igra kod kuće protiv Sparte Prag.