Krvnički start Žezusa obilježio prolazak Brazila u polufinale Kopa Amerike (VIDEO)

Fudbaleri Brazila savladali su u okviru četvrfinala Kopa Amerike selekciju Čilea rezultatom 1:0 i tako se plasirali u polufinale ovog takmičenja u kojem ih čeka Peru.

Jedini strijelac bio je Lukas Paketa u 46. minuti samo nekoliko trenutaka nakon što je zamijenio Roberta Firmina.

Sjajno je Nejmar proigrao vezistu Liona, koji je lijepo proslijedio loptu iza leđa Klaudia Brava.

Meč nije obilježio gol Pakete niti prolazak Brazila, već krvnički start Gabrijela Žezusa dva minuta nakon gola.

On je u pokušaju da stigne do lopte skočio i podigao nogu visoko, te je kramponima udario u grudi Eugenija Menu. Za taj start dobio je direktno isključenje.

Imao je Čile terensku inicijativu naročito tokom drugog poluvremena. Čak su uspjeli i da postignu gol preko Eduarda Vargasa u 62. minuti, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Brazil u polufinalu očekuje Peru koji je slavio protiv Paragvaja rezultatom 4:3.

Paragvaj je došao do prednosti u 11. minuti preko Gustava Gomeza, da bi samo deset minuta kasnije isti igrač postigao autogol. Fudbaler Beneventa Đanluka Lapadula u finišu poluvremena doveo je Peru u vođstvo od 2:1.

Na startu drugog dijela Žunior Alonso donio je izjednačenje na utakmici. U 80. minuti Jošimar Jotun ponovo postiže pogotak za prednost Peru-a, a Gabriel Avalos u posljednjoj minuti golom meč vodi u penal seriju.

Na penale Peru je slavio rezultatom 4:3, a kako je to izgledalo možete pogledati ovdje: