Kup Kralja: Barselona se vratila sa ivice ponora i atomskim fudbalom pregazila Granadu

U okviru četvrtfinala španskog Kupa Kralja sastali su se Granada i Barselona. Tek poslije produžetaka “Blaugrana” je uspjela trijumfovati rezultatom 5:3, u regularnom dijelu meča bilo je 2:2.

Odmah su gosti krenuli sa napadima, već u 8. minutu Trinkao nije uspio pospremiti odbijanu loptu u gol domaćih, jer je golman odličnom odbranom sačuvao svoju mrežu.

Uprkos napadima “Blagurane” u 34. minutu domaći su poveli. Alberto Soro je dodao sjajnu loptu, a Kenedi ju je morao samo skrenuti  u praznu mrežu, bilo je 1:0 za Granadu, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Samo tri minute u nastavku meča bile su dovoljne domaćim igračima da povećaju svoju prednost nad mnogo snažnijim protivnikom. Anhel Montoro je poslao pas, a Roberto Soldado je uputio prekrasan udarac koji je ušao u donji desni ugao gola, a Granada je povela sa 2:0.

Barselona je sredinom drugog poluvremena imala 15:5 u šutevima na gol, ali jednostavno nije uspjevala da nađe put do mreže iza leđa Erona Eskandela.

Razbudio se i Antoan Grizman je skoro u 84. minutu zabio nakon što je pucao iz prve. Lopta je išla pod prečku, ali je golman to pročitao i sjajno refleksno odbranio. Ostalo je sve manje vremena za Barselonu.

Jedan minut prije isteka regularnih 90 minuta fudbala, gosti su dobili tračak nade, kada je Grizman pogodio gol Granade i smanjio prenost domaćih na 2:1.

Četiri minute kasnije, igrao se 93. minut i sudijska nadoknada kada se gostujuća ekipa vratila sa ivice ambisa. Pogodio je Žordi Alba i obezbjedio Barseloni produžetke. Rezultat je u regularnom toku meča bio 2:2.

Okruglo se igralo 100 minuta kada je večeras odlični Grizman dočekao savršen centaršut i pospremio loptu u mrežu. Pogodio je uz desnu stativu, ostavivši golmana bez šansi da spasi svoju mrežu. Barselona je povela u produžetku sa 3:2.

Svega tri minute poslije prednosti Barselone, njen igrač Seržinjo Dest je napravio faul u svom šesnaestercu. Loptu je na kreč postavio Fede, te uspješno realizovao najstrožu kaznu i rezultat je opet bio poravnat, 3:3.

Igrao se 108. minut, a Frenki de Jong je poslao odbijanu loptu u donji desni ugao nakon što je ona uz mnogo sreće dospjela do njega u šestnaestercu Granade. Barselona je povela sa 4:3.

Pet minuta kasnije tim sa “Kamp nou” stadiona opet je postigao gol. Opet je strijelac bio Žordi Alba, koji je iz sjajnog volej udarca poslao loptu u desne rašlje protivničkog gola. Barselona je povela sa 5:3.

Granada nije imala više snage da se takmiči sa gigantom iz Katalonije, poklekli su u finišu i priznali poraz. “Blaugrana” je atomskim fudbalom u produžecima obezbjedila prolaz dalje u Kupu Kralja. Rezultat je bio 5:3 za Barselonu.