U okviru osmine finala Kupa Turske danas su odigrana tri meča, a u naredni krug su prošli Konjaspor, Istanbul Bašakšehir i Bešiktaš.

Fudbaleri Konjaspora su eliminisali Gaziantep pobjedom na domaćem terenu od 2:1. Domaćin je već riješio meč u prvom poluvremenu golovima bosanskohercegovačkog fudbalera Marina Ančića u 11. minutu i Omer Sahiner u 40. Utješni gol za goste postigao je Muhamet Demir u 94. minutu sudijske nadoknade.

Deni Milošević je ušao u igru u 72. minutu umjesto Muse Cagirana, dok je Amir Hadžiahmetović čitav meč odgledao sa klupe za rezervne igrače Konjaspora.

Za Gazientep je cijeli meč na klupi presjedio Zvonimir Kožulj nekadašnji član Širokog Brijega i Viteza.

Istanbul Bašakšehir savladao je ubjedljivo drugoligaša Tuzlaspora u gostima rezultatom 5:1. Demba Ba, autogol Ismaila Konuka, Danijel Aleksić, Ravil Tagir i Ifran Kahveči iz penala pogađali su za pobjednički tim. Jedini gol na drugoj strani postigao je Vedat Bora.

Aldin Čajić je kao vezni fudbaler odigrao svih 90 minuta za Tuzlaspor.

Jedinim pogotkom Kajla Larina Bešiktaš je pobijedio Rizespor sa 1:0. Kanadski napadač mrežu je zatresao tek u 85. minutu.

Samo tri minute kasnije za Bešiktaš je u igru ušao mladi fudbaler Ajdin Husić.