Kvalifikacije za EP: Izrael šokirao Španiju, Slovenija bolja od Ukrajine

Košarkaši Izraela savladali su u trećem kolu kvalikacija za Evropsko prvenstvo ekipu Španije sa 95:87, Slovenija je bila bolja od Ukrajine sa 84:73.

Nakon što je Danska šokirala Litvaniju, Letonija Grčku, a danas Švajcarska Srbiju, nova velika žrtva bili su Španci. Od njih je bio bolji Izrael sa 95:87. Španci su na poluvremenu imali +16 (52:36), ali su u drugih dvadeset minuta primili 59 poena i na kraju su zabilježili drugi poraz u ovim kvalifikacijama. Najefikasniji na meču bio je Kvino Kolom sa 24 poena, a na drugoj strani Tamir Blat je postigao tri manje.

Slovenci su s druge strane ostvarili sigurnu pobjedu nad Ukrajinom i to zahvaljujući nevjerovatnoj prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 33:9. Do kraja utakmice su održavali stečenu prednost i na kraju su trijumfovali sa 84:73. Najefikasniji na meču bio je Jaka Blažič sa 23 poena, dok je kod Ukrajinaca Volodimir Herun postigao 15 poena.