U revanš meču četvrtfinala Druge ABA lige, Spars je rezultatom 82:74 (14:21, 26:22, 24:20, 18:11) pobijedio Zlatibor. Podsjećamo, prvi susret je u svoju korist sa 82:79 riješio Zlatibor.

Nikola Pavlović je svojom sjajnom serijom doveo Zlatibor do vođstva od 7:0, a Spars je u utakmicu ušao dosta nervozno i prve poene su postigli tek nakon dva i po minuta preko Kenana Kamenjaša. Srpski predstavnik je nastavio u boljem ritmu, dok su se Sarajlije i dalje mučili u napadu i na prvu pauzu se otišlo sa 21:14 u korist izabranika Strajina Nedovića.

Vojin Ilić i Brendon Mekoj su izmijenjali uspješnu realizaciju na otvaranju drugog kvartala, a onda je uslijedio novi period u kome je Zlatibor kontrolisao rezultat. Nemanja Protić je na šest minuta do odlaska na veliki odmor doveo svoj tim do dvocifrene prednosti (35:25), što je natjeralo Miodraga Kadiju na tajm-aut. Kamenjaš i Adi Zahiragić su smanjili na 37:30, a tim iz glavnog grada Bosne i Hercegovine je zaigrao čvršće u odbrani, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 43:40 za Zlatibor.

Spars, Kvalitet Orelika presudio Zlatiboru, Spars nadoknadio minus iz prve utakmice i prošao dalje

Almir Hasandić je otvorio treću dionicu poenima za Spars, a priključio mu se Amar Gegić, koji se tako tek upisao u listu strijelaca. Ova dvojica igrača su nastavili u dobrom ritmu i tako su donijeli svom timu prvo vođstvo na meču (49:48). Kamenjaš je potom na asistenciju Gediminasa Orelika zakucao za 51:48 i činilo se da je momentum potpuno prešao na stranu Kadijinih pulena, međutim sastav iz Čajetine je odgovorio i nakon sjajne trojke Dragoslava Papića, bilo je 59:56 za njih pri ulasku u završna četiri minuta pretposljednje četvrtine.

Bogdan Riznić je povećao na 61:56, ali Spars se uspio vratiti, Kamenjaš je bio aktivan poslije saradnje sa Zahiragićem, a trojku je pogodio Nejc Klavžar i Sarajlije su pred ulazak u finalni kvartal stvorili minimalnu prednost (64:63).

Kamenjaš, Gegić, Klavžar i Zahiragić su svojim poenima odveli Spars na +9 (72:63), a rezultatski plus Sarajlija je mogao biti i veći, međutim Klavžar nije uspio iskoristiti čistu kontru, a Zlatibor je na drugoj strani zaigrao bolje i smanjio na 72:67, te je to bio rezultat kojim se ušlo u posljednja četiri minuta.

Orelik je realizovao oba slobodna bacanja za 74:67, a Protić i Dušan Kutlešić su sa iste pozicije bili polovični na drugoj strani. Saradnja Orelik-Kamenjaš je Sparsu donijela +7 (76:69), Nedovićev tim potom nije uspio iskoristiti svoj posjed, ali Klavžar je napravio faul u napadu, a Stefan Mitrović je to kaznio trojkom. Orelik je izvukao faul i sa penala pogodio za 78:72, a onda se Protić prošetao na polaganje za 78:74. Ipak, Orelik je još jednom demonstrirao iskustvo i kvalitet, sjajni Litvanac je pogodio uz faul za 81:74 i ispostavilo se da je to bila i odlučujuća sekvenca, jer se Zlatibor nije uspio priključiti i konačan ishod je glasio 82:74 za Spars.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kamenjaš sa 19, dok se na drugoj strani istakao Protić sa 22 poena.