Srpski teniser Dušan Lajović pobjedom nad Adrianom Manarinom iz Francuske od 2:0 (6:4, 6:1) plasirao se u osminu finala ATP turnira u Hamburgu.

Lajović je lakše nego što se očekivalo prešao prvu prepreku na turniru u Njemačkoj. Već na startu meča napravio je brejk, no protivnik brzo uzvraća ribrejkom. Od tog trenutka srpski teniser ima potpunu kontrolu nad duelom, kasnije oduzima servis gem Manarinu i koristi šestu set loptu za vođstvo od 1:0. Zanimljiva scena dogodila se krajem prvog seta kada su tehničari morali da popune rupu u šljaci, ali taj problem je brzo riješen. U drugom setu sve mu je išlo za rukom, Francuzu prepušta samo jedan gem i sa laganih 6:4, 6:1 odlazi u naredno kolo.

Tamo ga čeka Rus Karen Hačanov koji je bio bolji od Jan-Lenarda Štrufa iz Njemačke sa 2:1 (7:6, 4:6, 7:5). Jedan drugi Rus, Danil Medvedev priredio je neprijatno iznenađenje, pošto je poražen sa 2:0 (6:4, 6:3) od Francuza Uga Umbera.