Lakazet i Arsenal goleadom oduvali Vrećice (VIDEO)

U okviru 17. kola engleske Premijer lige sastali su se Vest Bromvič Albion i gostujući Arsenal. Londonski tim i prvenstveno Aleksandar Lakazet, pokazali su da se vraćaju u formu, rezultat je bio 4:0 za Arsenal.

Igralo se dosta izjednačeno na “Hotorns” stadionu, a onda u 23. minutu nevjerovatnu solo akciju je izveo Kijeran Tirni i završio je odličnim udarcem. Poslao je loptu precizno u desne rašlje, Sem Džonston je bio nemoćan, a rezultat je bio 1:0 za Arsenal.

West Brom 0 – [1] Arsenal – Kieran Tierney 22′ (Great Goal) from r/soccer

Samo šest minuta kasnije “Tobdžije” su imale dva pogotka na svom kontu. Poslije sjajne timske akcije gostiju iz Londona, Bukajo Saka je poslao loptu u nebranjenu mrežu i promijenio rezultat na 2:0 za Arsenal.

Do kraja prvog poluvremena je gostujući tim kontrolisao igru i nije dopuštao domaćim igračima da urade ništa značajnije. Na semaforu je poslije prvih 45 minuta ostalo 2:0 za Arsenal.

Onda je u 61. minutu počeo blickrig Arsenala. Aleksandar Lakazet je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kao bi došao do odbijene lopte i zakucao ju po zemlji uz desnu stativu. Bilo je to 3:0 za “Tobdžije“.

West Brom 0 – [3] Arsenal – Alexandre Lacazette 61′ from r/soccer

Samo tri minute kasnije, još jedan gol postiže Lakazet. Francuz je dočekao savršeno tačan centaršut u srcu protivničkog šesnaesterca i postigao pogodak pored nemoćnog golmana. Rezultat je bio 4:0.

West Brom 0 – [4] Arsenal – Alexandre Lacazette 64′ from r/soccer

Sa četiri gola u mreži, domaći tim je bio apsolutno bespomoćan do kraja ove utakmice, Sem Olerdajs i njegovi momci su jedva čekali kraj ovog katastrofalnog izdanja. “Tobdžije” su pokazale da se polako vraćaju u formu, na kraju je bilo 4:0 za Arsenal.

Vest Bromvič Albion u idućem kolu ide na gostovanje Vulverhemptonu, dok će Arsenal na “Emirejtsima” dočekati Kristal Palas.