Lakši trening za Igokeu protiv Sparsa

Košarkaši Igokee savladali su na gostovanju u 7. kolu Lige 6 ekipu Sparsa sa 101:68.

Nakon što su vezali dva poraza košarkaši Igokee ostvarili su sigurnu pobjedu protiv Sparsa, a prvu veću prednost na ovom meču imali su poenima Dešoun Stivensa za 16:8. Poslije su se Nikola Tanasković i Marko Jošilo pobrinuli za 21:12, pa je Remi Abel smanjio na 21:15, da bi prva četvrtina završila rezultatom 27:19.

Abel je na početku druge četvrtine poentirao za 27:24, ipak gosti su brzo odgovorili i preko Stivensa su otišli na 33:24. Stefan Fundić je donio dvocifrenu prednost svom timu od 37:27, a onda je Jošilo to povećao na 44:27. Antabia Voler se pobrinuo da bude 50:29 i do kraja prvog poluvremena Igokea nije ispustila to vođstvo (56:37).

Voler

Tanasković je na startu drugog poluvremena poentirao za 63:41, a onda su Džejms Robinson i Aleksa Radanov iskoristili slab period kod protivnika i povećali su prednost na 72:42. U posljednja tri minuta se nije puno situacija promijenila, te se u zadnju četvrtinu ušlo s rezultatom 81:54.

Gosti su u četvrtoj četvrtini samo održavali prednost i bez većih problema su stigli do veoma uvjerljive pobjede od 101:68.

U narednom kolu Igokea čeka Leotar, a Spars gostuje Borcu.