Lana Pudar nakon rušenja rekorda: "Iskreno, očekivala sam bolje vrijeme"

Najbolja bh. plivačica, Lana Pudar, osvojila je bronzu  na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u rumunskom Otopeniju.

Lana Pudar je trku na 200 metara leptir stilom krenula dobro i bila je među prve dvije plivačice već na startu, Ipak kasnije je Lana malo pala u ritmu i završila je kao treća s rezultatom 2:04,55, ali je to bilo dovoljno i da obori evropski juniorski rekord. Ipak, nakon trke je izjavila da je očekivala i bolje vrijeme od ovog.

“Nakon bronze mogu reći da sam zadovoljna trkom. Iskreno, očekivala sam malo bolje vrijeme. Mislim da sam dobro trenirala i da sam spremna za malo bolji rezultat. Trka je bila jako dobra, pored sebe sam imala jako dobre dvije plivačice i jako sam zadovoljna. Pored toga – Evropski juniorski rekord, to je odlično!” – rekla je Lana Pudar za “Sport klub”.

Inače, prva je bila Angelina Koler (2:03,30), a srebro je pripalo Heleni Rosendal Bah (2:03, 86).